کد خبر: ۱۰۶۰۹
تعداد نظرات: ۱ نظر

حکیم مهر - به‌دنبال افزایش فشارها بر صنعت دارویی و دامی کشور، ایران اعتراض خود را به سازمان جهانی بهداشت دام بر اساس کنوانسیون‌ها و معاهدات بین‌المللی ارائه می‌کند.

معاون بهداشت و پیشگیری سازمان دامپزشکی با اعلام این مطلب گفت: رفتار دولت کانادا بر اساس کنوانسیون‌ها و معاهدات بین‌المللی در مورد تحریم دارویی سازمان دامپزشکی و مؤسسه علمی و پژوهش واکسن و سرم‌سازی رازی غیرقانونی است.

دکتر محسن مشکوة افزود: قرار گرفتن سازمان دامپزشکی کشور در لیست تحریم‌ها و افزایش محدودیت انتقالات ارزی، سلامت کل منطقه را دستخوش بحران جدی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه تحریم ها در حوزه بهداشت و سلامت دام غیرقانونی و غیرانسانی است، اما در حال حاضر بیش از 95 درصد مصارف دارویی بخش کشاورزی در کشور تأمین می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: تاکنون 25 واکسن دام در کشور تولید می‌شود و سالانه 250 میلیون نوبت سر واکسن برای جمعیت دامی کشور در نظر گرفته شده است.

مشکوة تصریح کرد: با توجه به تعداد 85 میلیون رأس دام در کشور، هر رأس دام در سال بیش از سه نوبت واکسن می‌شود.

وی یادآور شد: در بخش طیور سالانه 70 میلیون و 200 هزار میلیارد دز واکسن مصرف می‌کنیم و برای میانگین یک میلیارد طیور صنعتی هفت نوبت سر واکسن صورت می‌گیرد.

گفتنی است، سازمان جهانی بهداشت دام OIE دارای 178 عضو است که مسئولیت بهبود و ارتقاء سطح سلامت و بهداشت حیوانات کشورهای عضو را به عهده دارند و کشور ما نیز از سال 1328 شمسی بر اساس مصوبه هیئت وزیران به عضویت این سازمان درآمد.

 

خبر مرتبط :

 
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۱
0
0
دکتر مشکات عزیز اگر 95 درصد نیاز دارویی در داخل تامین است برای 5 درصد و تحریم کانادا چرا ...... جز این است که خودکفایی دارویی ..... بیش نبوده و ماده موثره 100 درصد دارو ها از خارج می آید و ........
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: