کد خبر: ۱۲۶۶۵
حکیم مهر - مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به اعلام اسامی واجدین شرایط شرکت در مصاحبه سومین دوره آزمون نیمه‌متمرکز دکتری در روز یکشنبه 15 اردیبهشت ماه، گفت: 36 هزار و 950 داوطلب مجاز، نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده‌اند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا، دکتر حسین توکلی با اشاره به مجاز شدن 45 هزار داوطلب آزمون دکتری 92، اظهارکرد: حدود 82 درصد مجازین نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده‌اند.

توکلی با بیان اینکه اسامی واجدین شرایط شرکت در مصاحبه حداکثر در پنج کد رشته محل در روز یکشنبه 15 اردیبهشت ماه اعلام می‌شود، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت هر یک از کد رشته‌ محل‌های تحصیلی و بر اساس اولویت کد رشته محل‌های انتخابی و نمرات علمی آزمون و همچنین با در نظر گرفتن سایر ضوابط (سهمیه رزمندگان، مربی و سایر...) از بالاترین نمره تا چند برابر ظرفیت هر کد رشته محل فهرست اسامی داوطلبان واجد شرایط شرکت در مصاحبه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org اعلام می‌شود.

وی افزود: داوطلبانی که فهرست اسامی آن در ردیف معرفی‌شدگان برای مصاحبه اعلام می‌شود، باید با توجه به جدول زمانی اعلام شده در اطلاعیه‌ای که به همراه فهرست اسامی آنان بر روی سایت سازمان قرار می‌گیرد، با به همراه داشتن مدارک لازم به شرح مندرج در اطلاعیه و مدارکی که موردنظر دانشگاه مصاحبه کننده است به موسسات آموزش عالی ذیربط مراجعه و در مصاحبه شرکت کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آغاز زمان مصاحبه معرفی‌شدگان از دهه سوم اردیبهشت ماه، گفت: این دسته از داوطلبان باید با همراه داشتن مدارک لازم و بر اساس برنامه زمانی که آن زمان اعلام می‌شود، به دانشگاه‌های پذیرنده دانشجو مراجعه کنند.

توکلی در پایان از اعلام نتایج نهایی آزمون در نیمه دوم شهریور ماه خبر داد و گفت: پذیرش نهایی داوطلبان بر اساس 50 درصد نتایج اولیه (80 درصد نمره آزمون کتبی و 20 درصد معدل تراز شده) و 50 درصد نتایج مصاحبه اعلام می‌شود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه