کد خبر: ۱۳۲۸۷

حکیم مهر - رئیس شبکه دامپزشکی انزلی گفت: مجوز احداث کشتارگاه صنعتی انزلی با اعتبار شش میلیارد تومان صادر شده است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از فارس، نوید صفرزاده با اشاره به قدمت 500 ساله این شهر اظهار کرد: انزلی بزرگ‌ترین و نخستین بندر شمال کشور است.

وی به شرکت‌های فرآوری آبزیان و دام در انزلی از سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود: انزلی در گذشته دارای 25 هزار راس دام سنگین بود و اکنون این تعداد به پنج هزار راس کاهش پیدا کرده است.

صفرزاده بندر انزلی را دارای باشگاه سوارکاری و چهار شرکت تولید پودر ماهی دانست و تصریح کرد: تعداد مراکز عرضه آبزیان در انزلی بسیار است.

رئیس شبکه دامپزشکی انزلی با بیان اینکه خوراک دام و طیور از طریق گمرک این بندر وارد استان می‌شود، خاطرنشان کرد: ارزن و جو از جمله خوراک دام وارداتی است که به صورت بذر وارد کشور می‌شود.

وی به تعطیلی کشتارگاه سنتی بندر انزلی اشاره کرد و گفت: نیاز فرآورده‌های دامی انزلی از طریق کشتارگاه‌های تالش و رشت تامین می‌شود.

صفرزاده از صدور مجوز تاسیس کشتارگاه صنعتی انزلی در سال 92 خبر داد و بیان کرد: مبلغ شش میلیارد تومان برای احداث کشتارگاه مذکور به تصویب رسیده است.

*احداث بازار الگویی ماهی‌فروشان انزلی تصویب شد

رئیس شبکه دامپزشکی انزلی با اشاره به گردشگرپذیری این شهرستان، یادآور شد: بازار ماهی‌فروشان انزلی دارای اهمیت بسیار است و احداث بازار الگویی بازار ماهی‌فروشان انزلی به تصویب رسیده است.

وی در ادامه تعداد دامپزشکان شاغل در بندر انزلی را 30 دامپزشک اعلام کرد و افزود: تعداد سه نفر در شبکه دامپزشکی انزلی فعالیت می‌کنند.

صفرزاده خواستار توجه جدی به عرضه فرآورده‌های خام دامی در بندر انزلی به دلیل گردشگرپذیری این شهرستان شد و اظهار کرد: اداره کل شیلات گیلان در بندر انزلی مستقر است ضمن اینکه آبزی‌پروری و صیادی در این شهرستان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

رئیس شبکه دامپزشکی انزلی در پایان قرنطینه دامی در گمرک این بندر را از مشکلات خواند و تصریح کرد: بندر منطقه آزاد تجاری انزلی در حسن‌رود در حال احداث است و قرنطینه دامپزشکی باید در این منطقه مستقر شود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه