کد خبر: ۱۷۳۸۸
تعداد نظرات: ۱۴ نظر
استیضاح وزیر جهاد کشاورزی کلید خورد / یکی از محورهای استیضاح به عدم اجرای کامل آیین نامه نظارت بهداشتی دامپزشکی اختصاص دارد / حکیم مهر پیش از این بارها لزوم اجرای این آیین نامه را متذکر شده بود
Hojjati

حکیم مهر- رحیم زارع نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی ‌از کلید خوردن طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی خبر داد. به گفته وی تاکنون 30 نفر از وکلای ملت طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی را به امضا رسانده‌اند.

متن کامل طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی به این شرح است:

هیأت رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام

احتراماً جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای دفاع از حقوق موکلین و نارضایتی‌های مکرر مردم ایران به ویژه کشاورزان، دامداران، تولیدکنندگان، روستاییان، عشایر و کارشناسان حوزه کشاورزی از عملکرد وزیر کشاورزی به استناد مواد 219 و 220 آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تقاضای اعلام وصول استیضاح را مطابق اصل 89 قانون اساسی خواستار می‌باشیم.

محورهای زیر که بر اساس برنامه پنجم توسعه قانون جمهوری اسلامی است بخش کشاورزی و برنامه‌های وزیر در هنگام رأی اعتماد ارائه شده است و تاکنون اقدام مؤثری صورت نگرفته است، به شرح زیر می‌باشند:

1- عدم مدیریت الگوی کشت

2- عدم مدیریت بازار محصولات کشاورزی و استفاده نکردن از دیدگاه‌های کشاورزی

3- عدم مدیریت بیمه محصولات کشاورزی و پرداخت نکردن خسارت حوادث غیرمترقبه و مدیریت ضعیف

4- استخدام نکردن مهندسین ناظر کشاورزی در تمامی گرایش‌ها بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی

5- افزایش بی‌رویه قیمت برخی از محصولات کشاورزی که ناشی از کاهش تولید نیز نمی‌باشند و به علت بی‌برنامه بودن وزارتخانه می‌باشد.

6- عدم تحقق برنامه‌های دولت در تولید محصولات ارگانیک و سالم

7- ضعف نظارت بر سلامت

8- ضعف شدید مدیریت صنایع تبدیلی و فراوری محصولات کشاورزی

9- ضایع شدن 20 درصد از محصولات تولیدی کشاورزی

10- عدم توسعه صادرات محصولات کشاورزی

11- عدم آمایش سرزمین و نیازسنجی میزان نیاز کشور به محصولات مختلف

12- اجرا نشدن قانون نظام جامع دامپروری

13- عدم اجرای کامل آیین‌نامه اجرایی نظام دامپزشکی کشور

14- نظارت ضعیف بر قرنطینه محصولات وارداتی

15- عدم نظارت بر شرکت‌های زیرمجموعه وزارت

17- سکوت در برابر زمین‌خواری

18- عدم همراهی سازمان‌های تابعه با سازمان امور عشایر جهت رونق امور عشایر که قشر محروم جامعه هستند.

19- عدم استفاده از ظرفیت‌های تحقیقاتی و نداشتن خروجی

20- با توجه به اینکه کشور ایران کشوری نیمه خشک می‌باشد، چرا برنامه مشخصی جهت بهره‌گیری از آخرین روش‌های نوین جهت رفع مشکل کم‌آبی مشاهده نمی‌شود.

_______________________________________

 

 

حکیم مهر- همانگونه که در متن طرح استیضاح ملاحظه می شود، بند 13 این طرح به عدم اجرای کامل آیین نامه نظارت بهداشتی دامپزشکی اختصاص دارد و حکیم مهر نیز پیش از این بارها لزوم اجرای آن را متذکر شده بود.

در صورت اجرای کامل ماده 19 آیین نامه نظارت بهداشتی دامپزشکی توسط سازمان نظام دامپزشکی و همکاری سازمان دامپزشکی، شاهد قطع رابطه مالی بین کارفرمایان و مسئولین فنی، ایجاد امنیت شغلی برای نزدیک به 6000 نفر از اعضای این سازمان، نظارت دقیق تر و ارتقاء عملکرد دامپزشکان مسئول فنی خواهیم بود.

بدیهی است وابستگی مستقیم درآمد مسئولین فنی به کارفرمایان، نظارت بهداشتی و امنیت غذایی جامعه را دچار اختلال کرده و قدرت عمل نظارتی را از این افراد سلب خواهد کرد.

آیا رابطه مالی مستقیم بین مامورین نظارتی سایر دستگاهها و افرادی که بر کار آنها نظارت می شود هم وجود دارد؟ آیا تا کنون مشاهده شده است که یک ممیز مالیاتی، حقوق خود را به طور مستقیم از مودیان دریافت نماید؟! بر فرض محال، آیا این کار عملکرد ممیز مالیاتی را در تعیین مالیات عادلانه تحت تاثیر قرار نخواهد داد؟ و یا آیا امکان دارد که مامورین راهنمایی و رانندگی، حقوق خود را مستقیماً از رانندگان دریافت نمایند؟!

امیدواریم با اقدام جدی سازمان نظام دامپزشکی و همکاری سازمان دامپزشکی، اجرای ناتمام این قانون به سرانجام مناسبی رسیده و ضمن ایجاد ثبات شغلی برای دامپزشکان مسئول فنی، شاهد بهبود عملکرد نظارتی و ارتقاء سلامت و امنیت غذایی جامعه باشیم.

 

خبر مرتبط:

دکتر ایرانپور دلایل استیضاح وزیر جهاد کشاورزی را تشریح کرد

استیضاح وزیر جهاد کشاورزی کلید خورد

سخنی با رئیس جدید سازمان نظام دامپزشکی

 

انتشار یافته: ۱۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناظر بي طرف
|
-
|
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۰
0
0
ماده 19 يعني استثمار مسئولين فني به وسيله انكه بايد حامي آنها باشد به همين بهانه واهي
بی نام
|
-
|
۰۷:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۱
0
0
در حال حاضر که من دنبال اخذ پروانه فعالیت هستم می بینم که نظام تنها دنبال اخذ درآمد از افراد بیکار هست در هیچ جای دنیا از فرد بیکار به بهانه ارزشیابی، دوره های اجباری هزینه دریافت نمی کنند پس مدارک دانشگاه چیست ؟ایا برای پروانه مطب باید حداقل 3 دوره (که نامرتبط هم باشد اشکالی ندارد) باید گذراند که حتما این دوره ها باید در نظام برگزار شده باشند یعنی ادارات و دانشگاه های کشور برگزار کننده باشند مورد قبول نیست معنای این چیست خواهشمند است فکر جوانان باشید نه فکر درآمد
نظام نیاز به تحول بنیادی دارد چه با مادهئ 19 یا بدون آن
عضو شورای نظام استان
|
-
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۱
0
0
به نظر می رسد منافع بعضی از دوستان به خطر افتاده و دیگر نمی توانند از صاحبان کشتارگاه ها چیزی بگیرند. از ابتدا هم گروههایی در بخش دولتی همسو با صاحبان کشتارگاه ها موانعی را در راه اجرای این آیین نامه ایجاد نموده بودند، اکنون نیز با گذاشتن کامنت هایی علیه منافع صنفی قصد فرافکنی دارند. از مدیر مسئول محترم حکیم مهر نیز می خواهم برای یک بار هم که شده با بررسی ipهای کامنت های فوق مشخص نماید منافع چه کسانی و در کجا به خطر افتاده است.
همکاربخش خصوصی بیکار
|
-
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۱
0
0
دلایل استیضاع وزیر محترم میتواند متعدد باشد از جمله بی تفاوتی نسبت به ادامه کار مدیران کل نالایق دامپزشکی در تعدادی از استانها از جمله مدیران کلی که فقط فامیل خود یعنی برادر خود را استخدام کرده اند
دامپزشک
|
-
|
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۳
0
0
بیماری لمپی اسکین بیداد میکند مدیر کل ما فقط به فکر تسبیت خودش است همه کارها را با نقل بید مشک حل میکند
بخش خصوصی از تهران
|
-
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۳
0
0
بنده وقتی .................. منصوب شدند خیلی تعجب کردم وقتی ...................... انتخاب شدند بیشتر تعجب کردم ............................ البته اینده صحت عرایض بنده را ثابت میکند و خداکند حق با من نباشد
دامپزشک
|
-
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۳
0
0
حقش بود. آخر من نمیدونم چرا دامپزشکی باید زیر نظر کشاورزی باشد؟؟؟؟
کارمند
|
-
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۵
0
0
با سلام جناب اقای وزیر محترم ایا هیچ مسیولیتی در خصوص ادامه کار مدیران کل استانی که برای نگاه داشتن پست خود هر کاری میکنند درخود احساس میفرمایند
دکتر دامپزشک
|
-
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۸
0
0
همه طرح های پیشنهادی به اجرا درآمد الا ماده 19 .......................................... اگه ماده 19 اجرایی بشه سلامت و بهداشتی بودن محصولات به غایت نظر نزدیک تر میشه ولی مافیاها نمیخواهند..................
ناشناس
|
-
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۳۰
0
0
عاجزانه تقاضای رسیدگی به وضعیت مسئولین فنی را دارم، آنها هیچ حامی ندارند، شما رو بخدا صدای ما رو بشنوید، چرا حقوق های مصوب نظام و سازمان دامپزشکی کشور به مسئول فنی پرداخت نمی شود؟ آیا این حق مسئول فنی در اموال کارفرما نیست؟
رابطه مالی کارفرما و مسئول فنی را قطع کنید
خواهش می کنم
ناشناس
|
-
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۱
0
0
از دامپزشکی متنفرم
mohsen
|
-
|
۰۶:۵۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۸
0
0
نظام فقط به فکر درامد خودشه...نظام به بهانه ی قانونی ماهیانه کلی از حق مسیول فنی کم میکنه.....
در جهت حمایت بهتر مالی از مسول فنی تعرفه کامل برا دامپزشک می بود.... نظام فقط به فکر درامد خودشه
مسول فنی
|
-
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۸
0
0
ماده ی 19 یعنی مسئول فنی کار کنه اقایون تو اداره درامد داشته باشه....حقوقشون بهتر شه....این گفته ی خود کارشناس نظامه
دکتر دامپزشک
|
-
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۸
0
0
ماده 19=فریب مسول فنی بخاطر حق تسری اقایون....
تعرفه باید همش برای مسول فنی باشه.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه