کد خبر: ۱۸۰۵۶
تعداد نظرات: ۲ نظر

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه برزیل گوشت را به ایران گران‌تر از سایر کشورها می‌فروشد، بر ضرورت گسترش همکاری‌های دو کشور در زمینه تولید مواد غذایی تأکید کرد و گفت: ایران به دنبال کشت فراسرزمینی در برزیل است.

به گزارش خبرگزاری فارس، پیش از ظهر امروز مراسم امضای بیانیه مشترک دو کشور ایران و برزیل برای توسعه روابط کشاورزی بین این دو کشور با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی ایران با نری گیلر وزیر کشاورزی،‌دام و تامین غذای برزیل برگزار شد.

وزیر جهاد کشاورزی در این مراسم گفت: روابط ایران و برزیل از نظر سیاسی در وضعیت خوبی قرار دارد و در سال‌های گذشته همکاری‌های اقتصادی بین ایران و برزیل رو به گسترش بوده ولی عمدتا این روابط به شکل سنتی و یکطرفه بوده است.

وی افزود: ما امیدواریم در این دوره همکاری‌ها به صورت دوجانبه درآید و آن را بسط و گسترش دهیم و نباید روابط تجاری فقط به صورت خرید و فروش و به شکل سنتی باشد و باید همکاری‌ها از لحاظ فنی، تحقیقاتی و .. گسترش یابد.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: با توجه به منابع پایه کشور برزیل آماده گسترش همکاری‌های کشاورزی با این کشور هستیم و اگرچه ما در زمینه محدودیت جدی داریم ولی با تنوع اقلیم و محصول آمادگی گسترش توسعه و روابط را داریم.

حجتی تصریح کرد: باید یک کمیته مشترک کاری بین وزارتخانه ایران و برزیل تشکیل شود تا در فاصله بین نشست‌های مشترک به بررسی مسائل بپردازیم.

وی همچنین به مسائل فنی فیمابین اشاره کرد و افزود: مهمترین مسئله فنی مهم در خصوص مسائل دامپزشکی و بهداشت در مناطق مختلف برزیل است.

* برزیل گوشت را به ایران گران‌تر از سایر کشورها می‌فروشد

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به مستنداتی که تجار در دست دارند، افزود: تجار کشور و واردکنندگان ما گزارش‌هایی می‌دهند که حاکی از آن است که برزیل گوشت را به ایران گرانتر از قیمت گوش به کشورهای دیگر می‌دهد و این موضوع باید مورد رسیدگی قرار گیرد.

حجتی تصریح کرد: اگر بتوانیم در سطحی فراتر از کشاورزی با کشور برزیل همکاری کنیم در نتیجه مبادلاتی اقتصادی به نفع دو کشور خواهد بود.

وی افزود: باید یک مکانیزمی را برای صادرات نفت به برزیل طراحی کنیم و از آن طرف ما هم اقدام به خرید محصولات مورد نیازمان از کشور برزیل باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد:‌ هنوز در خصوص مبادله ریال به یورو دارای مشکلاتی هستیم و این موضوع باعث افزایش هزینه‌ها شده است.

حجتی بیان داشت: تحریم‌کنندگان شعار می‌دهند که تحریم‌ها شامل مواد غذایی نیست و مبادلات ما با کشور برزیل بیشتر در رابطه با مسائل غذایی است ولی بانک‌های برزیل همکاری لازم را ندارند و ما از شما انتظار همکاری بیشتر در این زمینه را داریم.

* ایران به دنبال کشت فراسرزمینی در برزیل است

وی با اشاره به کشت فراسرزمینی در کشور برزیل توسط ایران اظهار داشت: ما به دنبال این هستیم که بخشی از نیاز به محصولات کشاورزی را از طریق خریداری و اجاره زمین توسط شهروندان ایرانی در کشور برزیل تامین کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در منطقه، ایران بزرگترین پرورش دهنده طیور است و بیش از دو میلون تن گوشت مرغ تولید می‌کند.

حجتی با اشاره به اینکه در حال حاضر به دنبال گسترش صادرات مرغ به کشورهای همسایه هستیم، بیان داشت: در منطقه بازار تقاضای وسیعی برای گوشت مرغ وجود دارد از جمله کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس، عراق و روسیه که تقاضای این کشورها برای مرغ تولید ایران زیاد است.

وی افزود: تولید کنندگان برزیلی می‌توانند با فراهم آوردن بستر لازم از سوی ایران فعالیت تجاری خود را در کشور دنبال کنند.

در پایان این جلسه بیانیه مشترکی توسط وزرای کشاورزی دو کشور ایران و برزیل برای گسترش روابط کشاورزی و تجاری بین دو کشور امضا شد.

 

 

برچسب ها: قیمت ، گوشت برزیلی
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۳
0
0
اميدوارم ايران ديگر از هيچ كشوري گوشت وارد نكند و خوكفا شود تا ديگر لابي دكترها براي ماموريت اعزام نشوند كساني كه حاضر نيستند در كشتارگاههاي كشورمان كار بازرسي را انجام دهند
ناشناس
|
-
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۴
0
0
بنده هم امیدوارم روزی برسد که تنگ نظران از این سازمان رخت برکشند. آمین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه