کد خبر: ۱۹۰۷۶
تعداد نظرات: ۱ نظر

مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا و دارو گفت: هم اکنون میزان استاندارد نیترات موجود در آب در کشور ۵۰ PPM است به همین دلیل به دنبال بازنگری برای اصلاح استاندارد در نیترات آب هستیم.

به گزارش فارس، حسین رستگار در یک نشست خبری گفت: یکی از برنامه‌هایی که دنبال می‌شود رعایت نکات بهداشتی در استفاده از ظروف یکبار مصرف است چرا که این ظروف در مراسم عمومی، عزاداری و جشن‌ها مصرف بالایی دارد.

وی ادامه داد: بسیاری اوقات نوشیدنی‌های داغ مثل چای و مواد غذایی را در ظروف یکبار مصرف شفاف و نازک می‌گذارند که مضر است و مواد مضر را به بدن وارد می‌کند.

رستگار گفت: باید ظروف یکبار مصرف با توجه به جنس و شرایط مصرف تفکیک شود و برای مواد داغ از ظروف کاغذی یا فوم استفاده شود و از ظروف شفاف برای نوشیدنی‌های سرد استفاده شود.

مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا و دارو ادامه داد: درجه حرارت موجود در آب‌جوش، چای، شیر داغ یا غذای داغ می‌تواند مواد آلاینده را در ظروف یکبار مصرف شیشه‌ای به غذا منتقل کند البته مصرف یک یا دو بار ضرری ندارد اما در طولانی‌مدت اثرات خطرناکی دارد و شرایط رژیم غذایی و استرس بر آن مؤثر است.

رستگار گفت: از طرفی ظروف شیشه‌‌ای نیز باید کاملاً شست‌وشو داده شود تا بیماری را منتقل نکنند البته همه نوع کالای غیرمجوز و قاچاق وجود دارد.

وی افزود: در لوازم یکبار مصرف نیز ظروف قاچاق دیده می‌شود که نشان استاندارد را ندارد در حالی که باید این ظروف نشان استاندارد و سازمان غذا و دارو را داشته باشند به همین دلیل برای نظارت بر مواد آلاینده برنامه‌ای را در طرح تحول نظام سلامت دنبال می‌کنیم تا آلاینده‌ها و مواد تقلبی بررسی شوند.

وی گفت: سازمان استاندارد و سازمان غذا و دارو وظیفه نظارتی دارند و موازی پیش می‌روند به همین دلیل باید استانداردها بازنگری شوند و در طرح کلانی که در دست بررسی داریم میزان آفت‌کش‌ها، سموم در باغات میوه‌های استفاده می‌شود را بررسی خواهیم کرد چرا که بسیاری از سموم جدید وارد بازار می‌شوند.

وی گفت: البته فرهنگ‌سازی بیش از 50 درصد می‌تواند بر میزان استفاده از ظروف یکبار مصرف مضر، مؤثر باشد چرا که مردم نمی دانند چه ظروفی مضر یا غیرمضر است.

مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا و دارو از ارائه پیشنهاد طرح شناسایی و کنترل آلاینده‌ها و تقلبات مواد غذایی به وزیر بهداشت خبر داد و گفت: تقلبات روز به روز پیچیده‌تر می‌شود و بررسی آنها از جنبه آزمایشگاهی سخت‌تر شده است ما خیلی از استانداردها را داریم اما بسیاری از مواد مضر دستکاری می‌شوند و به همین تقلبات جدید رخ می‌دهد.

مواد تقلبی در چای، زعفران و عسل

رستگار گفت: به عنوان مثال در چای و زعفران می‌بینید مواد تقلبی به آن اضافه می‌کنند یا در عسل شاهد وجود تقلباتی هستیم که باید بررسی شوند.

وی افزود: فلزات سنگین موجود در میوه‌ها و سبزی‌ها قبلاً با دستگاه‌های معمولی قابل بررسی بودند اما اکنون شناسایی آنها بسیار سخت شده و هزینه دستگاه‌های جدید 5 هزار میلیارد تومان است البته تعدادی از این دستگاه‌ها در کشور موجود است اما نمی‌توانیم همه آزمایشگاه‌ها را به آن مجهز کنیم.

استخوان له شده در خمیر مرغ

مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا و دارو در مورد سوسیس و کالباس نیز گفت: در این مورد نیز بر روی ارزش غذایی آن بحث می‌شود، چرا که مصرف سوسیس و کالباس ضرری ندارد، به شرط آنکه تأییدیه سازمان غذا و دارو را داشته باشد و از کارخانجات معتبر تولید شده باشد، نه اینکه از مغازه‌های زیرپله‌ای تولید شود؛ در این صورت مصرف آن خطرناک خواهد بود.

رستگار در مورد خمیر مرغ نیز گفت: خمیر مرغ قبلاً مجوز داشته اما به تازگی در بررسی‌های انجام شده مشخص شد بعضی از خمیر مرغ‌های تولیدی طبق شرایط استاندارد تولید نمی‌شوند؛ گاهی استخوان مرغ در آن له می‌شود که آلایندگی ایجاد می‌کند و گاهی بافت‌های غیرگوشت مثل غضروف در آن وجود دارد، بنابراین خمیر مرغ از نظر ارزش غذایی و کیفیت اجازه تولید ندارد.

وی افزود: هر چند که سازمان دامپزشکی اعلام کرده که مجوز خمیر مرغ به همه می‌دهد، اما از سوی سازمان غذا و دارو مجوز جدیدی داده نمی‌شود و مجوزهای قبلی هم باید اصلاح شوند.

وضعیت آب آشامیدنی و نیترات آن

مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا و دارو در رابطه با وضعیت نیترات موجود در آب نیز گفت: بررسی کیفیت آب به معاونت‌های بهداشتی به سازمان غذا دارو برمی‌گردد که آب لوله‌کشی مسئولیتش با معاونت بهداشتی و آب بسته‌بندی شده و آب‌های معدنی بر عهده سازمان غذا و دارو قرار دارد.

وی ادامه داد: در مورد نیترات موجود در آب آشامیدنی ما نمی‌توانیم اظهارنظری کنیم اما در مورد آب‌های معدنی با بررسی‌هایی که از نمونه‌های موجود در بازار انجام دادیم مشخص شد که مشکلات تقلبی در آنها وجود ندارد.

وی افزود: آب معدنی یا از چشمه گرفته می‌شود که بدون تغییر بسته‌بندی می‌شود و املاح آن طبیعی است یا در قالب آب آشامیدنی از آب رودخانه و مکان‌های دیگر تهیه می‌شود و با تابش ازون در آن، آلایندگی آن را کم می‌کنند.

مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا و دارو ادامه داد: در هر دو مورد آب معدنی و آب آشامیدنی بررسی‌های لازم را انجام دادیم و سلامتی آنها تأیید شده است و معیارهای لازم را داشته‌اند.

وی گفت: به بیش از صد برند مجوز تولید آب معدنی داده‌ایم البته برخی از آنها مجوز دارند اما تولید نشده‌اند و از سطح بازار فقط 20 تا 30 برند پرمصرف را بررسی کرده‌ایم با این حال تقلب در آب معدنی هم وجود دارد اما در نمونه‌های ما بسیار کم بوده است.

وی همچنین از رتبه‌بندی آب آشامیدنی و معدنی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: هم اکنون میزان نیترات موجود در کشور 50 PPM است به همین دلیل به دنبال بازنگری برای استانداردهای نیترات هستیم.

 

 

برچسب ها: خمیر مرغ
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
باقري
|
-
|
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۵
0
0
طرح رتبه بندي كه فرمودند بسيار با ارزش و مهم است هم ا كنون همه محصولات با قيمتهاي مشابه عرضه مي شوند اما اگر رتبه بندي به درستي عملي گردد براي بعضي محصولات پول بيشتري مي دهيم اما حداقل ضرر و زيان كمتري براي سلامتي ما خواهند داشت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه