کد خبر: ۱۹۵۹۳
تعداد نظرات: ۲ نظر

در راستای اجرای ماده ۲۱ قانون افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی و به موجب ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی کلیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی موظف هستند قبل از پذیرش دانشجو در رشته‌های مختلف علوم کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی شرایط و ضوابط اعلام شده از سوی شورای راهبری نیازسنجی و مدیریت منابع انسانی را رعایت کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی آئین‌نامه اجرایی ماده ۲۱ قانون افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی و منابع طبیعی را در ۵ ماده و ۳ تبصره ابلاغ کرد که به موجب آن رئیس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از اعضای اصلی شورای راهبری نیازسنجی و مدیریت منابع انسانی بخش کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی حضور دارد، همچنین رئیس نظام دامپزشکی استان نیز یکی از اعضای شورای استانی آئین‌نامه مذکور است.

بنابر این گزارش بررسی و تصویب شاخص‌ها و معیارها برای نیاز سنجی نیروی انسانی ماهر و متخصص مورد نیاز بخش‌های کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی در مقاطع مختلف آموزش عالی و نیاز سنجی و تعیین اولویت عناوین رشته‌های تحصیلی، ترکیب جنسیتی و تعداد نیروی انسانی مورد نیاز بخش‌های فوق از جمله وظایف شورای راهبری نیازسنجی و مدیریت منابع انسانی بخش کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی عنوان شده است.

لازم به ذکر است بر اساس ماده ۲۱ قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی مصوب ۲۴ مردادماه ۱۳۸۹، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و کلیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی موظفند تعداد، رشته و ترکیب جنسیتی دانشجویان رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها، مراکز و مؤسسات آموزش عالی مرتبط با کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی خود را قبل از اعلام و پذیرش، براساس نیازسنجی و مدیریت منابع انسانی که توسط وزارت جهاد کشاورزی انجام می‌شود، ساماندهی نمایند.

گفتنی است از آنجا که روند افزایش بی رویه دانشکده‌های دامپزشکی و به طبع آن افزایش فارغ التحصیلان رشته‌های مختلف دامپزشکی همواره یکی از دغدغه‌های جدی حوزه دامپزشکی کشور بوده است، سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران امیدوار است با استفاده از ظرفیت فراهم شده، گامی مثبت در جهت اصلاح نظام پذیرش دانشجو، ارتقای کیفیت آموزش دامپزشکی، پذیرش بر اساس نیازهای واقعی جامعه و توانمندسازی دانش آموختگان این رشته بردارد.

 
 
 
 
 
 
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مهدي
|
-
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۰
0
0
آقاي دكتر صفري بعنوان يك همكار قسمتون ميدهم از اين فرصت بدست امده براي توقف زادو ولد اين تعداد دامپزشك در سال استفاده نماييد. توجيه وزارت علوم و دانشگاه آزاد براي به حداقل رساندن ظرفيت رشته دامپزشكي بايد و بايد در الويت كارهاي شما قرار گيرد.... اميدوارم با اين كارتون خدمت بزرگي به همه دامپزشكان كرده باشين و همه نارسايي ها و عدم رضايت قشر حاضر دامپزشك از سازمان نظام كمرنگ شود.
DVM
|
-
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۰
0
0
ضمن عرض تبريك به آقاي دكتر صفري ، من هم در تاييد صحبت دوست عزيز ، درخواست دارم آقاي دكتر صفري در جهت حمايت از دامپزشكي مساله كاهش جذب دانشجو در دانشكده هاي دامپزشكي را بطور جدي دنبال كنند و به نتيجه برسونند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه