کد خبر: ۲۰۸۴۹
تعداد نظرات: ۲ نظر

دو برادر در روستای طلحه دشتستان در جشن مشترک ازدواج خود به جای قربانی کردن گوسفند که به عنوان یک رسم سنتی در استان بوشهر انجام می شود، همزمان با آغازین روز زندگی مشترک یک اصله نخل کاشتند.

به گزارش ایرنا، در استان های جنوبی رسم است که در زمانی که عروس وارد منزل داماد می شود گوسفند، گوساله یا بزغاله قربانی می کنند.

یکی از زوج های یادشده هدف از انجام این کار را اشاعه فرهنگ درختکاری و قربانی نکردن حیوانات به پای انسان ها در مجالس شادی ذکر کرد.

صادق خسروی در گفتگو با ایرنا افزود: حیوانات می توانند در خدمت انسان ها قرار بگیرند اما نباید به پای انسان ها بعنوان زینت بخش مجالس قربانی شوند.

وی یادآورشد: این اقدام نمادین افزون بر گسترش فرهنگ زیست محیطی مانع از ترویج فرهنگ خشونت و خون ریزی نیز در بین جامعه خواهد شد.

خسروی اضافه کرد: کاشت درخت خرما در جشن ازدواج جان بخشیدن به محیط زیست است و می تواند بهترین سنبل برای یک آغاز باشد و تا سال های متمادی نیز محصول آن برای همگان سودمند واقع شود.

وی گفت: هرچند آزاد کردن پرنده در جشن عروسی توسط برخی زوج ها انجام می شود اما کاشت درخت اقدامی جدید است که باید برای گسترش آن فرهنگ سازی شود.

روستای طلحه با جمعیتی بالغ بر سه هزار نفر واقع در بخش بوشکان و از توابع شهرستان دشتستان است.

 اقدام قابل تحسین 2 زوج در دشتستان (+عکس)

اقدام قابل تحسین 2 زوج در دشتستان (+عکس)

اقدام قابل تحسین 2 زوج در دشتستان (+عکس)

 

برچسب ها: زوج ، قربانی
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
کامبیز بیات
|
-
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
0
0
بسیار زیبا.امیدوارم این حرکت تبدیل به یک الگو بشه.--کامبیز بیات
ناشناس
|
-
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۲
0
0
انشاالله خوشبخت بشن.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه