کد خبر: ۲۱۰۲۸

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: موازی کاری دو سازمان دامپزشکی و غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سبب ورود گوشت بوفالو به کشور شده است.

به گزارش ایرنا، 'دکتر حسینعلی شهریاری' روز یکشنبه در حاشیه بازدید از سازمان ملی استاندارد مستقر در کرج در خصوص واردات گوشت بوفالو به کشور افزود: اعتقاد دارم موازی کاری های سازمان دامپزشکی و غذا و دارو منجر به ورود این گوشت به ایران شده است.

وی بدون اشاره به میزان گوشت بوفالوی وارداتی و دلایل و ضرورت واردات آن به کشور اظهار داشت: این دو سازمان نقطه نظرهای بسیار متفاوتی درخصوص موضوعات مربوط به مواد غذایی دارند که بایستی برطرف شود، به عنوان مثال سازمان غذا و دارو در زمینه استفاده از خمیر مرغ برای تولید سوسیس و کالباس دلایلی دارد که این مهم از سوی سازمان دامپزشکی مورد قبول نیست!

وی با اشاره به طرح تحول نظام استاندارد سازی نیز گفت: درحال حاضر طرح های زیادی وجود دارد که باید خارج ازنوبت درصحن علنی مجلس مطرح شود ، اعتقاد دارم این طرح تا پایان عمر مجلس هشتم به صحن علنی مجلس نخواهد رسید!

وی افزود: در بندهایی از این طرح که به حوزه سلامت ارتباط پیدا می کند اختلاف هایی میان سازمان استاندارد وجود دارد که بایستی مرتفع شود.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اهمیت استاندارد در زندگی مردم، گفت: علامت استاندارد اطمینان و آرامش خاصی در مصرف کنندگان به وجود می آورد و آنان را ازسلامت کالایی که خریداری می کنند با خبر می سازد.

وی اظهار کرد: مسئولان مربوط باید دربحث درج علامت استاندارد برکالا و محصولات دقت کافی داشته باشند و برروی کالاهایی این آرم را درج کنند که از همه لحاظ مورد تایید هستند .

شهریاری درخصوص وضعیت رسیدگی به پرونده آمپول هایی که تزریق آنها منجر به نابینا شدن 15 نفر شده بود اضافه کرد: پرونده این موضوع هم از طریق نظام پزشکی و هم از سوی وزارت بهداشت و قوه قضاییه درحال پیگیری است .

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به میزان رضایت از نحوه نظارت سازمان استاندارد ، گفت: نمی توان عملکرد یک نهاد یا سازمانی را به طور کامل و صد درصدی مثبت و یا منفی دانست چراکه هرسازمانی نقاط ضعف و قوتی درعملکر خود دارد ، هرچند ضعف هایی در عملکرد سازمان استاندارد دربرخی حوزه ها وجود دارد ولی تا کنون با چالش جدی در این سازمان مواجه نشده ایم.

رییس سازمان ملی استاندارد نیز در خصوص واردات گوشت بوفالو به کشور گفت : این سازمان از 3 سال قبل پیش از مخالفت خود با ورود گوشت بوفالو به کشور اعلام کرده است و بارها خواستار رسیدگی به این موضوع شده است.

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه