کد خبر: ۲۱۱۴۱

مارک‌ون مونتاگو، برنده "جایزه جهانی غذا" به تهران می‌آید

نخستین همایش بین‌المللی و نهمین همایش ملی بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران سوم تا پنجم خردادماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی شهیدبهشتی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)، دبیر اجرایی نخستین همایش بین‌المللی و نهمین همایش ملی بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه مطبوعاتی گفت: این همایش از سوم تا پنجم خردادماه امسال در محورهایی چون بیوتکنولوژی پزشکی، گیاهی، کشت بافت گیاهی، میکروبیولوژی در کشاورزی، مهندسی ژنتیک گیاهی و ژنومیکس گیاهی برپا می‌شود.

کسری اصفهانی افزود: بیوتکنولوژی دارویی و صنایع غذایی، ریزسازواره‌ها، بیوتکنولوژی در بخش جانوری، صنعت و معدن، محیط زیست، بیوانفورماتیک و زیست‌سامانه‌ها و مباحث اخلاقی در بیوتکنولوژی از دیگر محورهای این همایش محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: یک‌هزار و 200 مقاله به دبیرخانه ا ین همایش رسیده که یک‌هزار مقاله در قالب پوستر ارائه خواهد شد.

اصفهانی خاطرنشان کرد: در این همایش که هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود، محققان و صاحب‌نظران در حوزه بیوتکنولوژی گردهم می‌آیند تا آخرین یافته‌ها را با یکدیگر تبادل کنند.

بهزاد قره‌یاضی که مسئول میهمانان خارجی همایش بین‌المللی فوق است، از حضور 10 صاحب‌نظر بیوتکنولوژی خبر می‌دهد و می‌گوید: در این همایش، مارک‌ون مونتاگو، برنده جایزه جهانی غذا شرکت خواهد داشت و علاوه بر‌ آن دانشمندانی از کشورهای ژاپن، چین، مجارستان، هندوستان، فیلیپین، مغولستان، پاکستان، عراق، اسپانیا و زیمبابوه حضور دارند.

سخنرانی‌ها در نخستین همایش بین‌المللی بیوتکنولوژی کشاورزی انگلیسی خواهد بود و طی سه روز برگزاری این همایش، کارگاه‌های آموزشی ویژه‌ای برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است، سومین جشنواره زیست‌فناوری نیز که توسط انجمن بیوتکنولوژی و به نیابت از ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 31 اردیبهشت‌ماه تا دوم خردادماه در تهران برپا خواهد بود.

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه