کد خبر: ۲۴۶۴۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهدیشهر سمنان گفت : یک سیاه گوش کمیاب از خانواده گربه سانان که به دلیل نا معلومی به پارک الغدیر این شهرستان پناه آورده بود پس از زنده گیری توسط نیروی های این اداره به طبیعت بازگردانده شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان سمنان، «عباس زارع» افزود: پس از دریافت گزارشات مردمی مبنی بر مشاهده این گونه نادر در پارک الغدیر این شهرستان مهدیشهر، نیروهای این نهاد با مراجعه به این پارک این گربه سان ارزشمند را زنده گرفته و بعد از انتقال آن به اداره کل حفاظت محیط زیست استان جهت تیمار و رهاسازی اقدام نمودند.

وی اظهار داشت: مشاهده و ثبت تصاویر این سیاه گوش در این مکان شهری یک اتفاق تامل برانگیز است که مطالعه و بررسی بیشتر در خصوص زیستگاه و پراکنش این گربه سان کمیاب را ضرورت می بخشد.

وی خاطرنشان کرد: سیاه گوش یکی از هشت گربه سان وحشی ایران و بسیار نادر و کمیاب است، موارد مشاهده سایر گربه سانان وحشی ایران ازجمله پلنگ و حتی یوزپلنگ به مراتب بیشتر از سیاه گوش است.

به طور کلی در دنیا، چهارگونه سیاه گوش وجود دارد که در این بین، سیاه گوش اوراسیایی که از نظر جثه از سایر گونه ها بزرگ تر و دارای گسترده ترین پراکنش است در ایران مشاهده می شود.

سیاه گوش جثه نسبتا درشتی دارد و از گربه وحشی بزرگتر است، به طوریکه گاهی توسط افراد محلی با پلنگ اشتباه گرفته می شود.

از مشخصات بارز این گونه ارزشمند و کمیاب علاوه بر خال های روی پوست، موهای سیاه بلند در انتهای گوش هاست.

 

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۰۶:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۹
0
0
نكنه هار بوده
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه