کد خبر: ۲۷۷۰

حکیم مهر -  نخستین همایش ماهیان زینتی ایران توسط سازمان شیلات و مؤسسه تحقیقات شیلات ایران و با همکاری شرکت همایش‎پردازان معاصر 30 و 31 تیرماه در محل مرکز آفرینشهای فرهنگی و هنری حجاب تهران برگزار شد و آیین گشایش آن با حاشیه‎های زیر همراه بود :

 

-           عده‎ای از شرکت‎کنندگان به قصد بازدید از نمایشگاه جانبی زودتر از ساعت شروع مراسم در محل برگزاری همایش حاضر شده بودند لیکن به دلیل دشواری‌های حمل و نقل ماهیان آکواریومی غرفه‎های معدودی به آکواریوم‎ها و ماهیان زینتی اختصاص یافته بود و چندین غرفه به نشریات و مطبوعات عمدتاً مرتبط اختصاص داشت.

-          دکتر عباسعلی مطلبی رئیس مؤسسه تحقیقات شیلات ایران قبل از آغاز مراسم و در دقایق ابتدایی با همراهی یار همیشگی خود ، دکتر طاهری مدیر حوزه ریاست مؤسسه تحقیقات شیلات به محل برگزاری همایش وارد شد.

-          دکتر تقوی سرپرست سازمان شیلات ایران نیز دقایقی قبل از آغاز مراسم به محل برگزاری همایش وارد شد و ابتدا از غرفه‎های مختلف نمایشگاه جانبی بازدید بعمل آورد.

-          رئیس مؤسسه تحقیقات شیلات و سرپرست سازمان شیلات ایران که هر دو سابقه همکاری با یکدیگر در مؤسسه تحقیقات شیلات را دارند و اکنون در اتاق ریاست مؤسسه تحقیقات شیلات و سازمان شیلات روبروی هم و در دو سوی خیابان فاطمی تهران مشغول بکار هستند در ردیف اول همایش کنار یکدیگر نشستند.

-          حجت الاسلام دکتر دغاغله ، دامپزشک و نماینده ولی فقیه در سازمان شیلات ایران قبل از آغاز مراسم در محل برگزاری همایش حاضر شد.

-          دکتر دستور رئیس سازمان دامپزشکی کشور لحظاتی قبل از شروع مراسم به محل برگزاری همایش وارد شد و در ردیف اول ، بین دکتر مطلبی و دکتر تقوی رؤسای مؤسسه تحقیقات شیلات و سازمان شیلات ایران نشست.

-          دکتر چرخکار و دکتر ویشته معاونین سازمان دامپزشکی ، دکتر عبدی مدیرکل دفتر آبزیان سازمان دامپزشکی و برخی از کارشناسان آن دفتر هم در همایش حضور داشتند.

-          دکتر جعفری معاون سازمان نظام دامپزشکی هم به نمایندگی از سازمان نظام دامپزشکی در محل همایش حضور یافته بود.

-          مجری آیین گشایش همایش مدیر روابط عمومی مؤسسه تحقیقات شیلات بود که در بخشی از مراسم در واکنش به طولانی‎شدن سخنانش گفت : "برخی به من ایراد گرفته‎اند که شما مجری هستید یا سخنران؟" ... وی افزود : "مجری هم باید اطلاعات خود را تقویت کند و اگر زیاد سخن گفته‎ام عذر می‎خواهم" ... مجری مراسم در بخشهای مختلف ترجمه آیاتی از قرآن کریم را قرائت می‎کرد و هنگام دعوت از سخنرانان نیز از حضار می‎خواست صلوات بفرستند.

-          دکتر مطلبی در ابتدای سخنرانی خود از اینکه پس از سالها کار و فعالیت در زمینه ماهیان زینتی در سال 89 ، نخستین همایش ماهیان زینتی ایران برگزار می‎شود ابراز تأسف کرد.

-          مسئولین وزارت جهاد کشاورزی در همایش حضور نداشتند.

-          هرچند در بین شرکت‎کنندگان تعداد دامپزشکان کم بود اما در میان مسئولین رده اول دامپزشکان نقش پررنگی داشتند.

-          رسانه‏های مختلفی از جمله واحد مرکزی خبر ، شبکه خبر سیما، خبر رادیو سراسری ، باشگاه خبرنگاران ، ایسنا، فارس و غیره برای پوشش خبری این همایش حضور داشتند و یکی از چهره‎هایی که بیش از بقیه مقابل دوربین‎های خبرنگاران قرار گرفت دکتر عباسعلی مطلبی رئیس مؤسسه تحقیقات شیلات ایران بود.

-          در میان غرفه‎ها ، غرفه بسیار کوچکی هم بود که به (گروه ایرانیان مخالف آزمایش بر روی حیوانات) اختصاص داشت و مورد استقبال بازدیدکنندگان هم قرار گرفت. گروهی که به مدیریت دکتر رامک روشنایی (دندانپزشک) با توزیع پمفلت و نمایش فیلم روی لپ تاپ و به نمایش گذاشتن ماکت جایگزین تشریح گربه سعی داشت بازدیدکنندگان را به پرهیز از آزمایش بر روی حیوانات تشویق کند.

-          پس از پایان آیین گشایش همایش دکتر دستور جداگانه و دو معاون وی هم دقایقی بعد محل همایش را ترک کردند. این در حالی است که مدیرکل دفتر آبزیان سازمان دامپزشکی و برخی کارشناسان آن دفتر پس از آیین گشایش هم همچنان حضور داشتند.

-          برخی از دامپزشکان حاضر با دیدن دکتر دستور رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفتگوهایی با وی درباره تغییرات مدیریتی جدید از جمله تغییر مدیرکل قرنطینه و امور بین الملل داشتند.

-          در هنگام برگزاری آیین گشایش همایش ، دو نسخه از نشریات بخش کشاورزی و دامپزشکی در میان حضار و بخصوص مسئولین توزیع شد. استیضاح وزیر جهاد کشاورزی و شعری انتقادی درباره خاویار خطاب به سرپرست سازمان شیلات ایران از سایر مطالب در این بین پررنگ‎تر بود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه