کد خبر: ۲۸۰۱۴
رئیس گروه تخصصی دامپزشکی وزارت علوم:
با توجه به استعلام سازمان نظام دامپزشکی، به نظر می‎رسد بزودی از عضویت دانش‎آموختگان دکترای تخصصی سایر واحدهای این دانشگاه در سازمان نظام دامپزشکی ممانعت خواهد شد ...

حکیم مهر - گروه تخصصی دامپزشکی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به استعلام سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران، فهرست مراکز مجاز دانشگاه‌ آزاد اسلامی واجد شرایط برای تحصیلات تکمیلی رشته‌های گروه دامپزشکی را اعلام کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران، «دکتر سید مصطفی پیغمبری» رئیس گروه تخصصی دامپزشکی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به استعلام سازمان نظام دامپزشکی فهرستی از مراکز مجاز دانشگاه‌ آزاد اسلامی واجد شرایط برای تحصیلات تکمیلی رشته‌های گروه دامپزشکی را اعلام کرد.

بر اساس این گزارش دکتر پیغمبری در این نامه ضمن هشدار به گسترش بی‌رویه مراکز آموزش عالی و رشته‌های تحصیلی دامپزشکی یادآور شد؛ بر اساس مصوبه گروه تخصصی دامپزشکی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مقرر شده است که تا بررسی جامع وضعیت کنونی مراکز آموزش دامپزشکی در سطح کشور از صدور هرگونه مجوز تأسیس آموزشکده‌های گروه علوم دامپزشکی خودداری شود.

وی اعلام کرد؛ از زمان تشکیل گروه فعلی تخصصی دامپزشکی در این وزارتخانه تاکنون هیچکدام از درخواست‌ها برای تأسیس مراکز آموزش عالی دامپزشکی دولتی یا غیر دولتی مورد تأیید قرار نگرفته است.

وی به این نکته اشاره کرده است که بسیاری از درخواست‍‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای تأسیس مراکز آموزش عالی یا رشته‌های تحصیلی دامپزشکی به گروه تخصصی دامپزشکی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارجاع نمی‍شده است و یا در صورت ارجاع و نظر مخالف گروه، اداره گسترش آموزش عالی رأسا در مورد آن تصمیم می‌گرفته که با پیگیری این گروه مققرر شده است من بعد کلیه موارد درخواستی به این گروه ارسال گردد تا مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

وی خاطر نشان ساخته است بزودی فهرست مراکز آموزش عالی دولتی و غیر دولتی و رشته‌های تحصیلی در همه مقاطع مربوط به گروه دامپزشکی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت اطلاع رسانی عمومی به سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران معرفی خواهند شد.

لازم به ذکر است دکتر صفری رئیس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران چندی پیش و با توجه به افزایش بی‌رویه پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی با ارسال نامه‌ای به دکتر پیغمبری رئیس گروه تخصصی دامپزشکی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواستار معرفی دانشکده‌های دامپزشکی مورد تأیید مجری دوره‌های گروه علوم دامپزشکی در مقاطع مختلف تحصیلی شده بود.

وی پیشتر نیز در طی نامه‌ای به دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از افزایش بی‌ضابطه ظرفیت پذیرش دوره‌های دکترای تخصصی دامپزشکی انتقاد و خواستار توقف فوری ثبت نام در این دوره‌ها شده بود، وی در آن نامه عنولن کرده بود؛ در صورتی که دانشگاه آزاد اسلامی در پذیرش دانشجو ضوابط ماده 21 قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی ومنابع طبیعی را رعایت نکند، از عضویت فارغ‌التحصیلان آن دانشگاه در سازمان نظام دامپزشکی ممانعت به‌عمل خواهد آمد.

شایان ذکر است به استناد ماده 2 دستورالعمل عضویت سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران آن دسته از دانش‌آموختگان گروه علوم دامپزشکی در مقاطع مختلف می‌توانند عضو این سازمان شوند که مدارک آن‌ها مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشند.

خبر مرتبط:

افزایش بی‌رویه  ظرفیت پذیرش دانشجوی دکترای تخصصی دامپزشکی در آزمون سال 95 دانشگاه آزاد اسلامی 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه