کد خبر: ۳۱۷۲۹
 
 

مدیر کل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: به دلیل چند اشکال اخذ شده، لایحه حمایت از حقوق حیوانات از هیئت دولت به محیط زیست مرجوع شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «محمد درویش» مدیر کل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص جدیدترین وضعیت لایحه حمایت از حقوق حیوانات، اظهار داشت: لایحه حمایت از حقوق حیوانات پس از تهیه و تدوین از جانب سازمان حفاظت محیط زیست به هیئت دولت ارسال شد.

وی ادامه داد: این لایحه پس از بررسی در کمیسیون‌های مختلف هیئت دولت، به دلیل وجود چندین اشکال مجددا به سازمان حفاظت محیط زیست مرجوع شد.

مدیر کل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست بیان داشت: ظرف مدت 2الی 3 هفته آینده، اشکالات موجود در لایحه حمایت از حقوق حیوانات رفع و دوباره به هیئت دولت ارسال می شود.

درویش افزود: دوشنبه 29 شهریور با حضور در دفتر مدیر کل تنوع زیستی و حیات وحش اشکالات را مطرح و در خصوص رفع آنها نظراتی را جمع آوری کرده ایم.

وی ادامه داد: شنبه سوم مهر 95 نیز در دفتر معاون محیط زیست طبیعی جلسه‌ای در خصوص رفع مشکلات تصویب لایحه حمایت از حقوق حیوانات برگزار خواهیم کرد تا نظرات فعالان حقوق حیوانات، صاحب نظران این حوزه، نمایندگان دامپزشکی، وزارت کشور، شهرداری‌ها و دفتر ریاست جمهوری اخذ شده و با جمع‌بندی نظرات لایحه جدید و اصلاح شده حمایت از حقوق حیوانات را یکشنبه چهارم مهر ماه 95 با نامه جدید ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به هیئت دولت ارسال کنیم.

مدیر کل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: احتمال بسیار زیادی برای تصویب لایحه حمایت از حقوق حیوانات از جانب هیئت دولت وجود دارد.

درویش درباره ضرورت تصویب این لایحه تصریح کرد: به دلیل اینکه در قوانین کشور مجازاتی برای آزار دهندگان حیوانات اهلی و وحشی در نظر گرفته نشده، لذا تصویب این لایحه می‌تواند مشکلات موجود را برطرف کند.

وی گفت: به نمایش گذاشتن آزار حیوانات در شبکه‌های مجازی نه تنها منجر به خطر افتادن جایگاه ملت ایران در صحنه جهانی می‌شود، بلکه موجبات جریحه دار شدن روحیه افراد را نیز فراهم می‌کند، بنابراین تصویب لایحه مذکور نقش بسزایی در حذف این عوامل دارد.

 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه