کد خبر: ۳۲۳۶۴
 

مدیر کل دفتر قرنطینه و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور اظهار داشت: بررسی کیفیت گوشت وارداتی از ایرلند مورد تایید قرار گرفته است و پس از بازرسی کارشناسان از شرکت متقاضی واردات بلامانع خواهد بود.

به گزارش حکیم مهر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «دکتر مسعود محمدیان» مدیرکل دفتر قرنطینه و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور درباره واردات گوشت از ایرلند اظهار داشت: واردات هرگونه دام پس از مطالعه کتابخانه ای، بررسی وضعیت و الزامات بهداشتی توسط کارشناسان امر انجام می شود.

وی در خصوص درخواست وزیر جهاد کشاورزی ایرلند مبنی بر صادرات گوشت گوسفندی به ایران گفت: تحقیق و بررسی کیفیت گوشت وارداتی از ایرلند مورد تایید قرار گرفته است و پس از بازرسی کارشناسان از شرکت متقاضی واردات بلا مانع خواهد بود.

سرپرست دفتر قرنطینه و ایمنی زیستی سازمان دامپزشکی ادامه داد: تا کنون این امر به صورت جدی از سوی شرکت های متقاضی برای بازرسی کارشناسان از وضعیت بهداشتی به سبب پیشگیری از بیماری مشترک دام و انسان صورت نگرفته است.

محمدیان در پاسخ به این سوال که چرا در گذشته واردات گوشت از ایرلند با ممنوعیت روبرو بوده است، بیان کرد: وضعیت بهداشتی کشورهای واردکننده در شرایط مختلف متفاوت است، ضمن آنکه واردات پس از بررسی پروتکل های بهداشتی و نبود مشکلات خاص تحقق می یابد.

گرانی گوشت بهانه ای برای واردات

همچنین حسین نعمتی رئیس اتحادیه دامداران کشور در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه برخی سودجودیان با بهانه هایی اعم از کمبود و گرانی اقدام به واردات گوشت از کشورهای مختلف می کنند، گفت: با وجود آنکه افزایش هزار تومانی نرخ خرید گوشت از دامداران رقمی نیست که به گرانی قیمت در بازار دامن زند اما موجب شده که افراد نسبت به مجوز دریافت واردات اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه با واردات گوشت تنها سودهای هنگفت عاید واردکنندگان می شود، افزود: با توجه به آنکه 92 الی 93 درصد مصرف مورد نیاز در داخل تامین می شود از این رو واردات گوشت تنها به ضرر تولیدکنندگان است.

نعمتی در خاتمه تصریح کرد: با مدیریت صحیح تولید و صادرات دام زنده به بازارهای هدف می توان از واردات گوشت جلوگیری به عمل آورد.

 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه