کد خبر: ۳۳۹۷۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
 

مشاور وزیر بهداشت و درمان گفت: تاکنون گزارشی از ایجاد بیماری در اثر مصرف لبنیات سنتی دریافت نشده است!

به گزارش حکیم مهر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، «دکتر سلیمان عباسی» در حاشیه نخستین همایش لبنیات صنفی و بررسی فرصت ها و چالش ها، با اشاره به اینکه تاکنون گزارشی از ایجاد بیماری در اثر مصرف لبنیات سنتی دریافت نشده است، افزود: با توجه به تمایل مردم برای خرید این نوع لبنیات که دارای کیفیت و طعم مناسب است، وزارت بهداشت برای افزایش نظارت بر این واحدها تلاش می کند.

وی حفظ کیفیت و جلوگیری از تغییر و انتقال بیماری را از اهداف وزارت بهداشت در نظارت بیشتر بر این واحدها دانست و گفت: با آموزش و رعایت مسائل بهداشتی می توان کیفیت این محصول را افزایش و با اطمینان خاطر در اختیار مصرف کننده قرار داد.

عباسی، نظارت کامل بهداشتی بر اساس برنامه مدون و ثبت شده هدف اصلی تدوین دستور العمل لبنیات سنتی است و با تشکیل کارگروه ویژه این دستورالعمل در وزارت بهداشت این موضوع بررسی و در اسرع وقت ابلاغ خواهد شد.

تدوین دستور العمل تولید لبنیات سنتی

رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات نیز از تدوین دستور العمل تولید لبنیات سنتی و رفع ابهامات در این بخش خبر داد.

«علی رجبی» با اشاره به اینکه این دستورالعمل پس از تایید در مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت و درمان ابلاغ خواهد شد، افزود: بر اساس این دستور العمل امکانات تولید لبنیات در مراکز سنتی به روز رسانی خواهد شد.

وی دو جداره سازی دیگ پخت شیر و راه اندازی آزمایشگاه سیار را از موارد تعیین شده در این دستورالعمل اعلام کرد و ادامه داد: نظارت بر تمام مراحل فرآورده های لبنی و محیط کار موضوع اصلی تدوین این دستورالعمل است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات با اشاره به فعالیت بیش از ۱۷۰۰ واحد صنفی تولید کننده لبنیات سنتی در تهران گفت: نظارت بر فعالیت این واحدها از طریق مراکز بهداشتی تحت نظارت معاونت دانشگاهی و مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت و درمان به صورت دوره ای انجام می شود.

 
 
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۳
0
0
لطفا بر لبنیات سنتی نظارت نکنید چون همین نظارتها باعث ایجاد تقلب بیشتر در فراورده های دامی شده . اگر شما روی شیر آزمایش بار میکربی نمیکردید این همه افزودنیهای غیر مجاز به شیر زبان بسته اضافه نمیشد . مارا به خیر تو امید نیست شر مرسان .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه