کد خبر: ۳۵۰۱۳
 

رئیس بخش تولید واکسن تب برفکی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: در سال جاری بر اساس تعهد به سازمان دامپزشکی کشور، 26 میلیون دز واکسن تب برفکی توسط موسسه رازی و شرکت روناک تولید می شود که این میزان در صورت لزوم نیز افزایش خواهد یافت.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی موسسه رازی، «دکتر حسن ایزدی» با اشاره به تعهد تولید ۱۳ میلیون دز واکسن تب برفکی در سال جاری در این موسسه اظهار کرد: در سال گذشته 16 میلیون دز واکسن تب برفکی توسط موسسه رازی بر اساس تعهد به سازمان دامپزشکی کشور تولید شده بود که هم اکنون نیز در صورت لزوم ظرفیت افزایش تولید این واکسن در موسسه رازی وجود دارد .

وی افزود: همچنین شرکت روناک که با انتقال تکنولوژی موسسه رازی و با همکاری این موسسه فعالیت می کند، در سال گذشته متعهد به تولید ۱۳ میلیون دز واکسن تب برفکی شد که این میزان در سال گذشته ۱۰میلیون دز بود.

رئیس بخش تولید واکسن تب برفکی موسسه رازی با اشاره به طرح های تحقیقاتی این بخش که در سال جاری در حال انجام است، گفت: ارزیابی پاسخ ایمنی واکسن تب برفکی در گاو و گوسفند که چندین پروژه را شامل می شود، مطلوب سازی شرایط کشت سلول  BHK و نیز استفاده از نانو ادجوانت های لیپوزومی برای طراحی ادجوانت جدید در جهت تولید واکسن تب برفکی از جمله طرح های این بخش در سال 96 است.

وی خاطرنشان کرد: طرح بررسی تغییرات ژنتیکی و آنتی ژنیکی ویروس تب برفکی، ژنومیکس ویروس تب برفکی و طراحی کیت الایزای تب برفکی از دیگر طرح های تحقیقاتی است که در سال جاری توسط بخش تب برفکی موسسه رازی انجام می گیرد .
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه