کد خبر: ۳۶۳۰۱
تعداد نظرات: ۲ نظرمدیرکل دامپزشکی استان کرمان در مراسم بهره برداری از اتاق پیش سرد و بهسازی جدید کشتارگاه با اشاره به اینکه پیشگیری سلامت جامعه است، گفت: دام پزشکان اولین کسانی هستند که سلامت جامعه را تأمین می کنند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از صدای زرند، "دکتر حسین رشیدی” در مراسم بهره برداری از اتاق پیش سرد و بهسازی جدید کشتارگاه زرند با بیان اینکه بهداشت درمان به دو بخش پیشگیری و درمان تقسیم می شود، اظهار داشت: بخش پیشگیری مهم ترین بخش بهداشت درمان است.

وی با اشاره به اینکه پیشگیری سلامت جامعه است، افزود: دام پزشکان اولین کسانی هستند که سلامت جامعه را تأمین می کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان خاطر نشان ساخت: 1700 عامل بیماری عفونی انسان را مبتلا می کند که 50 درصد این بیماری ها از طریق دام به انسان منتقل می شوند و آن را مبتلا می کند.

وی ابراز کرد: در کشور ما بعد از صنعت نفت برای دام پروری سرمایه گذاری شده است.

دکتر رشیدی اضافه کرد: با اقداماتی که انجام داده ایم شیوع به بیماری های مختلف را کاش داده ایم.

وی با عنوان اینکه اهمیت دامپزشکی در مبارزه با بیماری ها شاخص بوده است، اذعان داشت: در دولت تدبیر و امید امنیت غذایی بسیار مورد اهمت قرار گرفته شده است و امکانات لازم برای این امنیت غذایی فراهم شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان با بیان اینکه با بهره برداری از اتاق پیش سرد کشتارگاه امنیت بهداشتی شهر زرند افزایش یافته است، تصریح کرد: اتاق پیش سرد از لحاظ بهسازی پیشرفت داشته است و از ضروریات هر کشتارگاه اتاق پیش سرد است.

قبل از مراسم بهره برداری از اتاق پیش سرد و بهسازی جدید کشتارگاه زرند، از کشتارگاه زرند بازدید شد و اتاق پیش سرد آن نیز افتتاح گردید.