کد خبر: ۳۶۵۴۶
تعداد نظرات: ۲ نظررئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نیشابور از تبدیل فرآورده های خام دامی غیر قابل مصرف انسانی به پودر خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان نیشابور، محصولاتی که توسط اکیپهای نظارت این شبکه از سطح شهرستان جمع آوری می شوند، تحویل کشتارگاه طیور شده تا به پودر گوشت تبدیل شوند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نیشابور گفت: با توجه به ازدیاد مراکز تولید، توزیع و عرضه مواد پروتئینی در سطح شهرستان و نظارت دقیق بر این واحدها توسط کارشناسان این شبکه هر هفته مقادیر قابل توجهی فرآورده خام دامی فاسد جمع آوری می گردد که بایستی از چرخه مصرف انسانی خارج گردد؛ بدین جهت این مواد پس از هماهنگی با مراجع قضایی زیر نظر کارشناسان دامپزشکی تحویل مراکز تولید پودر ضایعات شده تا طی پروسه حرارت دهی غیر مستقیم در دمای 180 درجه سانتیگراد به پودر گوشت جهت مصرف در تولید خوراک طیور و تولید کود آلی بکار گرفته شوند.

«دکتر سلیمانی» افزود: روش تبدیل ضایعات به پودر گوشت یک روش اقتصادی و مناسب تری نسبت به استفاده از کوره های لاشه سوز می باشد که اگر این تاسیسات در کشتارگاهها بکار گرفته شود بوی نامطبوع، آلودگی هوا و مصرف فراوان سوختهای فسیلی کاهش می یابد.
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
0
0
احسنت بر دکتر سلیمانی لایق و توانمند ایشان از نیر وهای سالم و ساعی هستند
دامپزشک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۵
0
0
لطفا در متن واژه "فصیلی" را به "فسیلی" اصلاح کنید.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه