کد خبر: ۳۷۱۵۳رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان سبزوار، از جریمه نقدی یک واحد قصابی به دلیل کشتار غیرمجاز دام در این شهرستان خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی، «دکتر جغتایی» افزود: متصدی این واحد قصابی با وجود تذکرات قبلی بازرسان این شبکه به انجام تخلفات خود اصرار ورزید و با توجه به مخاطرات ناشی از کشتار غیرمجاز دام برای شهروندان، پرونده واحد یاد شده تحویل مقامات قضایی شد.

وی تصریح کرد: دادگاه این متهم را به مبلغ یکصد میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم نمود که چهل میلیون ریال آن بصورت نقدی و شصت میلیون ریال از جزای نقدی وی برای مدت یکسال تعلیق می‌باشد.

دکتر جغتایی به شهروندان محترمتوصیه نمود که در هنگام خرید هر گونه فرآورده خام دامی تازه و منجمد، من جمله گوشت قرمز و مرغ، تخم مرغ و ...دقت لازم را داشته باشند و از خرید گوشت قرمز بدون مهر بهداشتی و فرآورده‌های خام دامی فاقد بسته‌بندی و بر چسب مشخصات دامپزشکی جدا خودداری کرده و فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز که دارای تائیدیه بهداشتی دامپزشکی می‌باشند؛ تهیه نمایند و در صورت مشاهده تخلفات بهداشتی مراتب را از به شماره ۴۴۴۴۲۰۶۷ شبکه دامپزشکی شهرستان سبزوار اطلاع‌رسانی کنند.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه