کد خبر: ۳۷۲۵۸معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی کشور تعداد مبتلایان به تب کریمه کنگو را بیش از ۱۲۰ نفر و تعداد فوتی ها را ٨ نفر اعلام کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از مهر، «دکتر کریم امیری» با بیان اینکه اوج شیوع بیماری تب کریمه کنگو در کشور از اردیبهشت تا پایان شهریورماه است، اظهار داشت: بعد از این مدت نیز بیماری در کشور وجود دارد اما موردی است و تاکنون گزارش نشده که این بیماری در ۶ ماهه دوم سال مشکلی ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه تا پایان شهریورماه بیش از ۱۲۰ نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شده‌اند، افزود: تعداد فوتی‌ها نیز به ۸ نفر رسیده است.

این مقام مسئول با اعلام اینکه تا مردادماه تعداد فوتی‌ها ۵ نفر بود، گفت: این آمار مربوط به استان‌های کرمانشاه، مازندران، اصفهان، هرمزگان و خراسان رضوی بوده است ،ضمن اینکه متاسفانه در مرداد ۳ مورد دیگر به این آمار اضافه شده که دو مورد مربوط به استان سیستان و بلوچستان و یک مورد مربوط به استان فارس بوده است.

امیری گفت: ما در ۱۳ استان کشور با این بیماری درگیری داشتیم که در ۵ استان (یزد، گیلان، لرستان، اردبیل و کرمان) خوشبختانه مورد فوتی نداشتیم.

وی با اشاره به فرا رسیدن ایام محرم اضافه کرد: ما به مردم توصیه می‌کنیم گوشت مورد نیازشان را از قصابی‌ها و مراکز مجاز تهیه کنند.

امیری با بیان اینکه ریختن خون دام در معابر می‌تواند خطرناک باشد و احتمال آسیب رسیدن به کسانی که سر دام را می‌برندهموجود دارد، گفت: مردم حتما نباید دام بگیرند و می‌توانند به خرید گوشت اکتفا کنند چرا که علاوه بر تب کریمه احتمال انتقال بیماری‌هاییمانند تب مالت هم از این طریق وجود دارد؛ بنابراین نه فقط در این ایام بلکه در تمام طول سال مردم باید از کشتار دام در منازل و معابر خودداری کنند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه