کد خبر: ۳۷۳۴۴

به گفته عضو ایرلندی و معاون رئیس پارلمان اروپا ، همه کسانی که در بخش پزشکی و دامپزشکی فعالیت می کنند، باید از خطرات استفاده نامناسب از آنتی بیوتیک ها آگاهی داشته باشند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایانا، معاون رئیس پارلمان اروپا، میرید مک گینسMairead McGuinness، در گفتگو با اگری لند(AgriLand)، گفت: "قطعا، برای بخش دام، باید از آنتی بیوتیک هایی که مناسب هستند استفاده کنیم. درحالی که همیشه با کشاورزان در این مورد که چه کسی باید مجوز آنتی بیوتیک ها را صادر و تجویز کند، اختلاف نظر وجود داشته است و از سویی کشاورزان توان پرداخت هزینه های اضافی را ندارند."

وی افزود:"البته از سویی آنتی بیوتیک ها از سلامت ما محافظت می کنند و باید هزینه ای را برای محافظت جامعه و سلامت افراد بپردازیم."

این مسئول همچنین گفت :"منصفانه نیست که کشاورزان برای این مشکل سرزنش شوند، بلکه باید در این زمینه آگاهی خود را افزایش و تحقیقات لازم را انجام دهیم؛ البته چالش بزرگی نیز در این زمینه وجود دارد که صنعت با آنتی بیوتیک های جدید مواجه است."

گینس یادآور شد:"ما باید از این مسائل آگاه باشیم و نباید این مسایل نادیده گرفته شوند. کسانی که محصولات ما را خریداری می کنند، از ما در مورد این مسائل سوال می کنند، بنابراین درا ین زمینه ما نیاز به آگاهی داریم و باید آماده پاسخگویی باشیم. "

وی ادامه داد: "در سرتاسر اروپا، مناطق کشاورزی به صورت فشرده وجود دارند، که بیشترین توجه را به خود جلب کرده اند. به طوریکه نیاز است تا دراین روش ، از بهداشت حیوانات محافظت شود."

معاون رئیس پارلمان اروپاگفت:"اولین چیزی که ما باید انجام دهیم ، تشخیص مواد مورد استفاده است و همچنین باید کشاورزان را به صورت جداگانه یا جمعی تشویق کرده تا در مورد استفاده از آنتی بیوتیک با آن ها گفتگو کنیم و به طوری که آگاه شوند که تنها این چالش مربوط به مزرعه نیست؛ بلکه عواقبی در خارج از مزرعه هم به دنبال دارد."

به باور وی ، همه ما دراین زمینه مسئول هستیم ، و البته دامپزشکان نقش مهمی دارند .بنابراین بهتر است پیش از این که این مساله واقعا به مشکل جدی تبدیل شود، بهتر عمل کرده و آن را جدی بگیریم."

ترجمه: فرحناز سپهری

منبع: اگری لندنظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه