کد خبر: ۳۷۴۴۱
تعداد نظرات: ۳۷ نظر
رئیس سازمان دامپزشکی کشور:
«دکتر علیرضا رفیعی‌پور» افزود: سالانه بیش از 100 میلیارد تومان هزینه از سوی وزارت بهداشت برای بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان صرف می‌شود ...
 

حکیم مهر - رئیس سازمان دامپزشکی کشور از ‌‌‌‌هزینه‌کرد سالانه بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان از سوی وزارت بهداشت ‌برای بیماری‌های مشترک بین انسان و دام خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از تسنیم، «دکتر علیرضا رفیعی‌پور» با اشاره به برنامه‌ها و رویکردهای پیشنهادی برای مدیریت سازمان دامپزشکی کشور اظهار داشت: معتقدم با افزایش ارتباط بین‌بخشی در سطوح ملی، استانی و شهرستانی با دستگاه‌های سیاسی، امنیتی، بهداشتی، نظامی، انتظامی، آموزشی، خدماتی، مذهبی، قضایی، اجتماعی، تشکل‌های اقتصادی با حداقل هزینه با شکل ارتباط کلامی و رودررو می‌توان شاهد حداکثر بهره‌برداری بود و حتی کمبودها را پوشش داد.

وی با بیان اینکه مدیران سازمانی در همه سطوح باید ارتباط و رفت‌وآمدشان را با دیگر دستگاه‌ها ارتقاء دهند، افزود: معتقدم اگر کار امروز را کارکنان آنی، ساعتی و روزانه انجام دهند و برای کار زمانبر خط سیر و فلوچارت در اختیار گروه‌های هدف خدمات دامپزشکی قرار دهند، نارضایتی به حداقل خواهد رسید.

قوانین در کشورهای پیشرفته برای تأمین تولید سالم و پایدار مورد بازنگری کارشناسی قرار گیرد

رئیس دامپزشکی کشور با ابراز اینکه "این رویه را در دو جغرافیای شهرستان و استان اجرا کرده‌ام و نتیجه بسیار قابل تأمل بوده است" بیان کرد: مشاهده می‌کنیم در یک جغرافیای روستا، دهستان، بخش، شهرستان و استان امکان کنترل بیماری‌های دام، طیور، زنبور عسل، آبزیان و کرم ابریشم وجود دارد و باید الگوبرداری کشوری از آن صورت گیرد تا بروز تکراری اپیدمی بیماری‌ها را کمتر شاهد باشیم.

رفیعی‌پور تصریح کرد: معتقدم قوانین، دستورالعمل‌ها و واقعیت تولید در کشورهای پیشرفته برای تأمین تولید سالم و پایدار باید مجدداً مورد بررسی و بازنگری کارشناسی قرار گیرد و مقررات به‌روز شده عملیاتی شود تا شاهد افزایش هزینه تولید و سختگیری‌های کارشناسی بیشتر از کشورهای پیشرفته برای تولیدکنندگان نباشیم.

قوانین و دستورالعمل‌ها بومی‌سازی شود

وی خاطرنشان کرد: معتقدم قوانین و دستورالعمل‌ها می‌تواند بومی‌سازی شود بدون اینکه خدشه‌ای به روح قوانین ابلاغی وارد شود و این امر برای تسهیل کسب‌وکار و رفع موانع تولید خصوصاً برای تبادلات مرزی با کشورهای همسایه است و معتقدم واقعیت آزمایشگاه‌های تخصصی دامپزشکی این است که در خدمت کاهش هزینه‌های تولید و افزایش کیفیت هستند.

رئیس دامپزشکی کشور با اظهار اینکه انتصابات سازمانی باید با شاخص راستگویی و امانت‌داری در حوزه معاونین و مدیران کل دفاتر تخصصی انجام شود، یادآور شد: برای چابکی سازمان باید تفویض اختیار رئیس به معاونین و معاونین به مدیران‌کل دفاتر و مدیران‌کل استان‌ها به رؤسای ادارات ستادی و شهرستان‌ها انجام شود.

انتصابات سازمانی باید با شاخص راستگویی و امانت‌داری باشد

رفیعی‌پور اظهار داشت: برای ایجاد گفتمان و فرهنگ‌سازی در جمعیت هدف که کل جامعه است برنامه دارم و معتقدم با تقسیم کار و مسئولیت پذیری توسط حاکمیت (دامپزشکی)، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، بسیاری از مشکلات و هزینه‌ها کم می‌شود.

وی با بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، باید به پیشگیری به‌عنوان معجزه بدون جایگزین تبدیل شود تا نتیجه آن در جامعه قابل لمس شود، افزود: سخنان حکیمانه مقام معظم رهبری در حوزه امنیت غذایی و امنیت اقتصادی برای سازمان دامپزشکی کارگشا و چراغ آینده است که باید تدوین، تبیین و بحث کارشناسی شود.

رئیس دامپزشکی کشور به رویکردها و برنامه‌ها اشاره کرد و گفت: امروز در دورانی از انقلاب شکوهمند قرار داریم که یقیناً حساس‌ترین زمان در گذر تاریخ انقلابمان است.

رفیعی‌پور ادامه داد: از طرفی تحریم همه‌جانبه استکبار جهانی که دنبال تضعیف پایه‌های سیاسی، نظامی و اقتصادی کشور است و از طرفی دیگر با نگاهی به رشد جمعیت مولد و تولیدگر کشور و در بعد سوم وضعیت جوی کشور و کاهش شدید نزولات آسمانی سبب شده اهمیت بخش اقتصادی به‌خصوص بخش کشاورزی جزو مباحث استرات‍ژیک کشور قرار گیرد، این موضوع آن‌قدر مهم و دارای اهمیت است که مقام معظم رهبری در سالیان گذشته بارها و بارها در سخنرانی و فرمایشات‌شان تأکید فراوان به مسأله اقتصاد داشته و شعار سال‌های متمادی را با محوریت اقتصاد مطرح فرمودند.

تولید باید بر مبنای دانش‌محوری قرار گیرد

وی تصریح کرد: از آنجایی که توسعه و استقلال کشور کنار اقتصادی پویا معنا می‌پذیرد و از طرفی اقتصاد کشور با بخش کشاورزی پیوندی جداناپذیر دارد بخش کشاورزی و تقویت امنیت غذایی در چارچوب اقتصاد مقاومتی نگاهی درون‌زا باید داشته باشد که می‌توان با گسترش تولید دانش‌محور به آن رسید.

رئیس دامپزشکی کشور اضافه کرد: این همان سفارش مقام معظم رهبری است که تولید را بر مبنای دانش‌محوری قرار دهیم بنابراین رویکردی انقلابی به تولید در بخش کشاورزی خواهیم داشت و با استفاده از تمامی منابع انسانی خود که به‌حق گرانبهاترین منابع ملی کشور هستند می‌توانیم گامی مهم در استقلال و تعالی کشور برداریم.

رفیعی‌پور اظهار داشت: دولت تدبیر و امید با استفاده از توان جامعه هدف در بخش کشاورزی که همان جامعه تولیدکننده روستایی و همچنین استفاده از بخش صنعت و توان بخش خصوصی است می‌تواند تحولی عمیق در اقتصاد کشور ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد: معتقدیم سه ضلع صنعت، سرمایه بخش خصوصی، جامعه تولیدکنندگان روستایی دانش دامپزشکی را در بر می‌گیرد.

دامپزشکی نقش مهمی در بالندگی اقتصادی و توسعه پایدار دارد

رئیس دامپزشکی کشور با توجه به اسناد بالادستی مورد استفاده در برنامه ششم یادآور شد: مفاد مرتبط با بخش کشاورزی در قانون برنامه ششم توسعه بیانگر اهمیت توسعه پایدار این بخش به‌ویژه تأمین امنیت غذایی و ایجاد خودکفایی و خوداتکایی در محصولات راهبردی است.

رفیعی‌پور با اظهار اینکه در برنامه ششم با تأکید بر استفاده از توان بخش خصوصی و ارتقای بهره‌وری و ظرفیت‌سازی جدید در منابع و همچنین ایجاد امنیت و سلامت غذایی از مزرعه تا سفره دستگاه و وزارتخانه‌ها را مکلف کرده تمام توان مادی و معنوی خود را در این راستا بسیج کنند، گفت: با نگاه به اسناد بالادستی و سند توسعه و همچنین امور محوله وزارت جهاد کشاورزی سعی می‌کنیم در یک برنامه کوتاه‌مدت و درازمدت خود را به جایگاه ممتاز برسانیم.

وی به بحث اهمیت سازمان دامپزشکی اشاره و خاطرنشان کرد: دامپزشکی می‌تواند نقش مهمی در بالندگی اقتصادی و توسعه پایدار داشته باشد و توسعه پایدار فرآیندی است برای به دست آوردن در هر فعالیتی که نیاز به منابع و جایگزین سریع و یکپارچه آن وجود دارد بنابراین توسعه پایدار عنصر سازمان دهنده‌ای است که موجب پایداری منابع تجدیدناپذیر می‌شود که این منابع برای زندگی نسل آینده بر روی کره زمین ضروری است.

تأمین بهداشت و مبارزه با بیماری‌های دامی از اهداف سازمان دامپزشکی است

رئیس دامپزشکی کشور با بیان اینکه نقش و اهمیت سازمان در ایجاد امنیت برای آینده زندگی بشر بسیار مهم و حائز اهمیت است، گفت: تأمین بهداشت و سلامت و پیگیری و مبارزه با بیماری‌های دامی به‌عنوان یکی از اهداف سازمان دامپزشکی کشور اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.

رفیعی‌پور اظهار داشت: جمع‌آوری اطلاعات مربوط به سلامت و بیماری‌ها در کل کشور و تجزیه و تحلیل آنها به‌منظور شناسایی بیماری‌ها و مشکلات بهداشتی شایع و راهکارهای مناسب برای مقابله با آنها و داشتن توانایی لازم برای مقابله با همه‌گیری‌ها کنار آموزش تمام کارکنان بخشی از وظایف ما در کنترل و پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دامی است.

وی تصریح کرد: داشتن برنامه‌ای جامع و کامل و مطابق با پروتکل‌های کشوری و جهانی برای اجرای عملیات‌های واکسیناسیون مناطق و جمعیت‌های آسیب‌پذیر و شناخت مناطق پرخطر سازمان در ایجاد امنیت برای آینده زندگی بشر بسیار مهم و حائز اهمیت است، بنابراین تأمین بهداشت و سلامت و پیگیری و مبارزه با بیماری‌های دامی به‌عنوان یکی از اهداف سازمان دامپزشکی کشور اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.

لزوم حراست و نگهداری از جمعیت دامی کشور و ایجاد اقتصادی پایدار

رئیس دامپزشکی کشور خاطرنشان کرد: جمعیت دامی 65 میلیونی دام سبک و سنگین و تنوع اقلیمی خاص در کشور و روش پرورش و نگهداری دام نشان می‌دهد که حراست و نگهداری از جمعیت دامی کشور و ایجاد اقتصادی پایدار و سلامت امری مهم است که در حوزه اختیارات این سازمان است.

رفیعی‌پور یادآور شد: این سازمان در هر دو اهداف کوتاه‌مدت و درازمدت خود باید بتواند پروتکلی جامع تهیه و تنظیم کند تا در تمام مناطق و واحدهای اپیدمیولوژی خود کمترین ریسک را داشته باشد و با احیای کمیته‌های فنی خود و تقویت بدنه فکری و کارشناسی و استفاده از تجربه کنار علم و جوانگرایی، شناخت آسیب‌ها و ارزیابی مداوم و تحلیل شرایط سعی می‌کنیم افزایش ضریب خوداتکایی کشور در محصولات راهبردی را تضمین کنیم و سلامت محصولات را از مزرعه تا سفره تأیید و تضمین کنیم.

داشتن برنامه ویژه در توسعه و رشد مراکز تشخیص و آزمایشگاه‌های مرجع در کشور ضروری است

وی با ابراز اینکه تأمین و تضمین بهداشت و سلامت فرآورده‌های دامی بر اساس آیین‌نامه اجرایی نظارت بهداشتی ماده 7 و ماده 11 آیین‌نامه بهداشت محیط مسئولیت این سازمان در این راستا مشخص است، افزود: تضمین سلامت تمام فرآورده‌هایی را که در زمان حیات دام از آن به دست آمده یا بعد از کشتار یا صید حاصل می‌شود شامل می‌شود که در این خصوص ضمن افزایش نظارت‌ها باید برنامه ویژه در توسعه و رشد مراکز تشخیص و آزمایشگاه‌های مرجع در کشور داشت.

رئیس دامپزشکی کشور با توجه به بحث احیا و بازنگری آیین‌نامه اظهار داشت: ماده 10 و رفع نواقص و کاستی‌ها و قطع ارتباط مالی بین ناظر کیفی و مسئولین فنی با تولیدکنندگان می‌تواند کنار تمام آیتم‌های موجود گامی مهم در ارتقای سلامت جامعه و اطمینان شهروندان و مصرف کنندگان به تولیدات داخلی باشد.

رفیعی‌پور خاطرنشان کرد: حمایت از تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی در راستای برگشت مصرف این محصولات به سفره ایرانی است که ضمن اصلاح و بروز کردن آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها، تقویت فنی و علمی نیروها را نیز باید در نظر داشت.

هزینه‌کرد سالانه بیش از 100میلیارد تومان برای بیماری‌های مشترک بین انسان و دام

وی با بیان اینکه "ایجاد کارگاه‌های آموزشی برای تولیدکنندگان نیز گامی مؤثر در کاهش چالش‌های بین این عزیزان با بدنه کارشناسی سازمان است" گفت: سعی می‌کنیم با سه روش اصلاح آیین‌نامه‌ها، رشد کمی و کیفی مراکز تشخیص و آزمایشگاه‌های مرجع و آموزش بهره‌برداران و ناظران کیفی نگاه مصرف‌کنندگان ایران را به فرآورده‌ها و محصولات دامی اطمینان‌بخش کنیم و تولید ملی را رونق دهیم.

رئیس دامپزشکی کشور با اشاره به بحث پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مشترک انسان و دام گفت: در حال حاضر بین یک‌هزار و 415 عامل بیماری شناخته‌شده 868 مورد به‌طور مستقیم و یا غیرمستقیم از طریق حیوانات انتقال پیدا می‌کند که در این راستا جامعه انسانی همیشه هزینه زیادی را از این طریق متحمل شده و سالانه بیش از 100 میلیارد تومان هزینه از سوی وزارت بهداشت برای بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان صرف می‌شود.

پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مشترک انسان و دام نیازمند همکاری سازمان‌ها و همراهی عموم جامعه است

رفیعی‌پور یادآور شد: در این راستا هنوز هم بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان یکی از مشکلات نظام سلامت به شمار می‌رود و در سال‌های اخیر شاهد افزایش میزان بروز برخی از این بیماری‌ها مانند سالک، تب مالت و حیوان‌گزیدگی در مناطق مختلف کشور هستیم.

وی اظهار داشت: پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مشترک انسان و دام نیازمند همکاری سازمان‌ها و آشنایی افکار عمومی و همراهی عموم جامعه است لذا استفاده تمام‌عیار از رسانه‌های تصویری و نوشتاری و همسو کردن افکار مصرف‌کننده و تولیدکننده از یک طرف و از طرفی دیگر همسو کردن افکار و سازمان‌های دخیل در این مسأله بسیار مهم است.

رئیس دامپزشکی کشور اعلام کرد: موارد ذکرشده بخشی از برنامه‌های بنده در سطح کشوری است.

 
 
انتشار یافته: ۳۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۴
0
0
من هم با دكتر رفيعي پور موافقم .........................
رامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۴
0
0
درود بر آقای دکتر رفیعی پور به خاطر داشتن چنین نظرات خوب و کارآمدی.امیدوارم که این نظرات همراه با تلاش برای به ثمر نشاندن آنها باشد نه اینکه فقط در حد نظر و برنامه باقی بماند.
ناشناس
|
India
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۴
0
0
توصيه مي شود جهت پيشرفت و توسعه پايدار اداره اي در سازمان دامپزشكي ايجاد گردد بنام مركز مبارزه با كنه.در اينصورت جمعيت دام و زنبور عسل به چند برابر افزايش خواهد يافت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
0
معتقدم قوانین، دستورالعمل‌ها و واقعیت تولید در کشورهای پیشرفته برای تأمین تولید سالم و پایدار باید مجدداً مورد بررسی و بازنگری کارشناسی قرار گیرد و مقررات به‌روز شده عملیاتی شود تا شاهد افزایش هزینه تولید و سختگیری‌های کارشناسی بیشتر از کشورهای پیشرفته برای تولیدکنندگان نباشیم. 9999 یعنی چه ؟ !!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
0
جناب آقای دکتر رفیعی پور
با سلام احتراما ضمن تبریک به جنابعالی و آرزوی موفقیت
با توجه به وجود گستره نفوذ وسیع سایت حکیم مهر و به امید اینکه سخنانم به سمع و نظر شما برسد مطالبی چند مطرح می نمایم که امید است مورد استقبال شما قرار گیرد هدف نیت خیر و کمک فکری به شماست.
باید خدمت حضرتعالی عرض کنم که سازمان دامپزشکی واقعا ضعیف شده و نیازمند انقلابی از درون است. ضعف سازمان واقعا بر کل ادارات کل در کشور و بخش خصوصی تاثیر گذاشته و موجی از نامیدی را در استانها باعث شده است ظهور اپیدمی های بزرگ دامی در چند سال گذشته و انفعال سازمان در این سالها بر همگان آشکار است بطور مثال اپیدمی بیماری نوپدید لمپی اسکین ،بیماری انفلوانزای حاد پرندگان ، تب برفکی ، بیماری VHS و ...
چرا نباید بتوانیم ورود این بیماریها ای پیش بینی و پیشگیری کنیم و یا حداقل بعد از ورود صدمات و خسارات انها را به حداقل برسنیم. این امکان پذیر است ولی واقعا همت و تلاش مضاعف و حرکتهایی انقلابی در راستای اقتصاد مقاومتی می طلبد.
چند پیشنهاد دارم
1- اگر واقعا هر کسی در جایی قرار گیرد که لیاقتش را دارد منصوب کنید بسیاری از مشکلات حل می شود. استدعا دارم سفارشی منصوب نکیند و فقط بر اساس لیاقت تصمیم بگیرید(پیشنهاد می کنم یک مشاور مدیریت استخدام کنید فردی که در اعمال مدیریت صحیح مشاوره های کاربردی به شما بدهد).
2- افرادی را منسوب کنید که شب بخاطر مشکلات مردم و دامداران خوابشان نبرد و روزها از فکر مشکلات قشر بزرگ دامداران و ... با کمال دلسوزی سرتا پا کارکنند و به فکر مملکبت باشند.
3- افرادی را در پست های کلیدی بگذارید که واقعا علاوه بر سابقه اجرایی سابقه مشخص علمی هم داشته باشند و به فکر اعتلای سازمان دامپزشکی باشند به کارشناسان مختلف بها دهند
4- افراد انتضابی باید دیدگاه جهانی بر وظابف دامپزشکی داشته و ازظرفیت های استانی کمال بهره را برده و از خود محوری و خودبینی بدور باشند.
5- بخشنامه های رومیزی بدون خاصیت ننویسند بخشنامه هایی که حتی یکبار برای ارزیابی و ارزشیابی آنها اقدام نمی کنند. بخشنامه ها را با نظرات کارشناسان مبرز استانها و دامداران و ... بنویسند و خود ارزیابی سرلوحه آنها باشد.
6- واقعیت این است که سازمان خود از کمبود نیروی متخصص رنج می برد چه بهتر که از کارشناسان مبرز استانها و نیز افراد صاحب نظر بخش خصوصی به منظور اعتلای عملکرد سازمان دامپزشکی استفاده گردد.
7- اگر پژوهش های کاربردی انجام نگیرد هیچیک از اقدامات فایده ای نخواهند داشت بطور مثال اگر بررسی های کارشناسی و آزمایشگاهی و میدانی با اصول علمی بعد از هر عملیات فنی بزرگ مانند مایه کوبی های عمومی صورت نگیرد کل اقدامات سازمان همانند تیری در تاریکی و به دور ریختن پول و سرمایه ممکلت است.
8- آقای دکتر سازمان انبار عظیم داده های مختلف بیماری شده اما هیچ خروجی قابل توجهی ندارد آیا بهتر نیست از مراکز دانشگاهی و پژوهشگران مجرب برای استفاده از آنها دعوت گردد.
9 - دکتر اطلاعات و مقالات موجود هم علیرغم وجود مرکزی بنام مطالعات کاربردی هیچگاه مطالعه نمی شوند آیا بهتر نیست تغییرات بنیادی در این بخش داده شود و از دانشجویان ، همکاران جوان و پرانرژی تحت مدیریت همکاران با تجربه در این بخش استفاده گردد.
10- جناب دکتر بخشهای دولنی و خصوصی نیازمند همدلی و همکرای صمیمان هستند بدون بخش خصوصی بخش دولتی در تمام برنامه ها شکست خواهد خورد خواهشمند است این مموضوع را در سازمان نهادینه فرمایید.
11- کمبود بودجه بر کلیه عملیات ها سایه افکنده باید با همفکری اقدامی اساسی صورت گیرد. اگر مسئولین مربوطه در سازمان برنامه و بودجه با دلایل کارشناسی و علمی مواجه شوند قانع شده کمک خواهند کرد این با طرح موردی مشکلات بیماری ها و درخواست کمک برای کنترل بیماریها متفاوت است. در این راه باید تیمی برای ارتباط با مجلس مسئولیت داشته باشند واقعیت این است که افدامات سالهای گذشته نتایج ملموس مناسبی در خد دامپزشکی کشور نداشته است و ..
12- جناب دکتر کنترل بیماری ها ذاتا امری فرابخشی است یعنی تنها با کمک سازمان حل نمی شود باید برای استفاده از امکانات بالقوه کشور و سایر نهاد ها و ارگانها فکری اساسی صورت گیرد و از همه مهمتر اینکه خودمان باید این را قبول داشته باشیم که کنترل بیماری ها پروسه ای است که شاید تنها 50% آن را دامپزشکی می تواند پوشش دهد.
13- اگر توانستید یکبار رئیس محترم جمهور را به مراسم 14 مهر بیاورید تا باعث دلگرمی قاطبه جامعه بزرگ دامپزشکی کشور باشد. واقعا در سالهای گذشته چنین ظرفیتی چند بار ایجاد شد اما متاسفانه استفاده نشد.
14- با کشورهای همسایه باید همکاری بسیار نزدیگتری داشته باشیم والا به تنهایی خیلی موفق نخواهیم بود.
15- از ظرفیت سازمان های بین الملی مانند oie ، fao کمال بهره را ببرید این همکاری ها که قبلا خوب بود مدتی است کم رنگ شده اند.
16- پیشنهاد می کنم در سطح کلان از ب2-1 متخصص مشهور جهانی بخصوص در بحث پیشگیری و کنترل بیماریها به عنوان مشاور خود در کنار متخصیصن داخلی بهره بگیرید چون سازمان دامپزشکی ارگانی ملی و بین المللی است
واقعا حرف زیاد است.

جناب دکتر بخاطر بسپارید که همه یک روزی باید در مقابل خدای متعال پاسخگوی تصمصیات و رفتارهای خود باشیم و انروز هیچ بهانه ای و عذری از هیچکس پذیرفته نخواهد بود.
با آرزوی موفقیت و سربلندی حضرتعالی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
0
باید برنامه ویژه در توسعه و رشد مراکز تشخیص و آزمایشگاه‌های مرجع در کشور داشت. ...... ما به اندازه لازم آزمایشگاه مرجع داریم . آنها ناقص و کم بازده هستند . از آن ها استفاده نمیشود . تعداد را افزایش دادن خطاست . کیفیت و قدرت تشخیص آنعا را باید بالا برد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
0
سالانه بیش از 100 میلیارد تومان هزینه از سوی وزارت بهداشت برای بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان صرف می‌شود..... چه ربطی به دامپزشکی دارد . دامپزشکی پول واکسن ندارد . با این مسئله چگونه برخورد میکنید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
0
این سازمان در هر دو اهداف کوتاه‌مدت و درازمدت خود باید بتواند پروتکلی جامع تهیه و تنظیم کند تا در تمام مناطق و واحدهای اپیدمیولوژی خود کمترین ریسک را داشته باشد و با احیای کمیته‌های فنی خود و تقویت بدنه فکری و کارشناسی و استفاده از تجربه کنار علم و جوانگرایی، شناخت آسیب‌ها و ارزیابی مداوم و تحلیل شرایط سعی می‌کنیم افزایش ضریب خوداتکایی کشور در محصولات راهبردی را تضمین کنیم و سلامت محصولات را از مزرعه تا سفره تأیید و تضمین کنیم.... این صحبت ها در حد شعار است برنامه عملی شما چیست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
0
معتقدم قوانین و دستورالعمل‌ها می‌تواند بومی‌سازی شود... منظور چیست؟؟ معمولا در بومی سازی جهش هایی در دستورالعمل ها ایجاد که میتواند مشکل زا باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
0
بخش کشاورزی و تقویت امنیت غذایی در چارچوب اقتصاد مقاومتی نگاهی درون‌زا باید داشته باشد که می‌توان با گسترش تولید دانش‌محور به آن رسید. ..... دانش محور بودن را هم رئیس قبل میگفتند . وقتی آموزش دامپزشکی بودجه یک ریال ندار د چگونه میخواهید تولید را دانش محور کنید . در ثانی مگر تولید مرتبط با شماست . شما امور دامپزشکی را باید دانش محور کنید که با حرف امکان ندارد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
0
ظاهرا حرف ها بیشتر بار شعاریک دارد تا عمل . آینده همه چیز را نشان خواهد داد . چشمم آب نمیخورد با این شعار ها اتفاقی بیفتد .......... از این نوع حرف ها به اندازه یک گونی داشت ، په اتفاقی افتاد . ایشان ارتقاء نیروی انسانی را نادیده گرفتند که این خطای استراتژیک ایشان است . در مورد بودجه حرف نزدنند که چگونه تامین میشود که خطای استراتژیک بعدی است. برنامه ها در حد شعار است که باید ایشان طرح ارائه دهد . انشائالله باز اسیر حرف های غیر قابل انجام نشویم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
0
در مورد وفور دانشجو و حقوق های 500 تومانی نگفتید چه برنامه ای دارید. آیا جلو خروجی وحشتناک دانشجویان را چه برنامه ای دارید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
0
......................... امیدی نیست ... دوستان. ۱۴ مهر ماه و دامپزشکی را فراموش کنید تا ببش از این عذاب نکشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
0
بنظر ميايد كه جناب دكتر رفيعي پور متوجه نيستند كه تصميمات مربوط به امور دام و دامپزشكي كشور كه قبلا تحت اداره يك سازمان منسجم بنام" سازمان دامپزشكي و دامپروري كل كشور " بود ديگر متمركز نيست و صد پاره شده حتي خود دامپزشكي نيز با بنيان غلط نظام دامپزشكي دو پاره شده و با تفويض اختيارات به بخشهاي مختلف كه در دوره رياست سابق امتحان خود را پس داده و خسارت بار بودن و فساد آوري خود را نشان داده اين وضع بدتر نيز خواهد شد !
اولين قدم در راستاي اهداف بلند رياست محترم سازمان دامپزشكي بدون شك بازگرداندن انسجام و وحدت مديريت در امور دام و دامپزشكي است. امروز حتي اگر بنظر بسياري سازمان ناكارامد است بهتر است همه امور و تصميمات و اختيارات و پاسخگويي و مسئوليت هاي امور دام و دامپزشكي در ذيل يك سازمان مستقل (حتي ناكارامد ) و در يك وزارتخانه باشد تا در اختيار چندين سازمان و اداره و معاونت ناكارامد ! و پر هزينه !
در حال حاضر وجود كانونهاي مختلف تصميم گيري و اجرا حتي در مورد مجوزهاي مربوط به دامپروري و دامپزشكي جز ايجاد سردرگمي وفرسايش و هزينه بيهوده و مانع تراشيها غير منطقي براي دامدار و توليدكننده و حتي دامپزشكان نتيجه ديگري ندارد.
اولين قدم و مهمترين قدم در سامان دهي امور دامپزشكي باز كرداندن اختيارات سابق به سازمان دامپزشكي كل كشور است. بنده ترجيح ميدهم با يك سازمان حتي ناكارامد روبرو باشم تا با دو سازمان
ناكارامد زيرا امكان اصلاح يك سازمان منسجم مقدورتر از اصلاح دو سازمان غير منسجم است.
الان وضعيت دامپزشكي منطبق بر مثل معروف دو آشپز است كه آش شان يا شور است يا بي نمك !
ناشناس
|
United States
|
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
1
......... از این فرمایشات زیاد فرمودند و عمل نکردند لطفا سال اول فقط کار کنید و سال دوم حرف بزنید و شعار بدهید ..................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
0
لطفا کمتر حرف بزنید و بیشتر برنامه بدهید ........ استاد شعار بود . منتظر برنامه شما هستیم . مثلا برنامه شما در رابطه توزیع دارو بدون ضابطه چیست ؟ PMS در برنامه شما هست ? پایش آنتی بیوتیک ها و سموم چه برنامه ای در کار شما دارد . مرغداری های غیر مجاز چه برخوردی قرار است دامپزشکی با آنها بکند. تامین واکسن چگونه است . ورودی دانشگاهها و غیر استاندارد بودن آنها چگونه است . ....
دکتر حیدرزاده از لردگان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
1
تجربه نشان می دهد، کسی که فعالیت خود را با شعار آغاز کند در آینده به گذشته ی خود خواهد خندید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
0
از همه مهمتر تکلیف ماده 19 چه خواهد شد؟
مسوولین فنی تا کی با بدبختی زندگی خواهند کرد؟
ناشناس
|
Germany
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
0
در کدام قانون گفته کارمند دولت در بخش خصوصی هم مشغول کار شود - کشتارگاه و بسته بندی استان ......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
0
آقای دکتر تسری تسری رو بگو
همکار اصفهان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
0
انتقاد از وزیر محترم بهداشت و درمان به دلیل عدم توجه به بعد بسیار مهم دامپزشکی در پیشگیری
از دامپزشکی چه بگویم خبری نیست
ور هست به جز درد و تب و در بدری نیست
بازار تب برفکی انگار رکود است
وز آبله و درد ال اس دی اثری نیست
امروز تب کنگو که سرد است و خموش است
وز این فولوآنزا به نظر درد سری نیست
هر مزرعه هر گوشه ایران که بگردید
درمان نشده، توش نگشته بقری نیست
پس درد کجای سخن دامپزشکیست
کز نقش خطیرش خبری و اثری نیست
ما داد زدیم و نشنیدند که هستیم
در خانه بهداشت خدایا نفری نیست
ارباب وزارت که ز بهداشت نداند
در عرصه بهداشت جهانش گذری نیست؟
کز دامپزشکی نه شنیدست و نه گفتست
بر پیکر طرحش به نظر کرک و پری نیست
طراح چنین طرح ز دوران قجر بود
از منظر علمی که نه! حتی قجری نیست
بر خانه ی بهداری ایران بنویسید
اینجای به جز نسخه و درمان خبری نیست
تصمیم جلوگیری و برنامه؟؟؟؟؟!!!!!؟؟؟ ندارید؟
پس طرح سلامت سخن معتبری نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
1
انشاالله انتصابات رئیس جدید بر اساس همان مواردی باشد که گفتن نه همشهری بودن و رابطه های دوستی و خانوادگی .........................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
0
اعزام دامپزشکان از طرف وزرای بهداشت حذف شد.واگر اعزام نداشته باشیم کشورهایی که گوشت به ایران میدهند ،هر چه گوشت فاسده ،به ما میدهند ،این رو داشته باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
1
ما در استان ....به این سخنرانی ها عادت کردیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
0
در مورد اعزام دامپزشکان به خارج از کشور فکری کنید ،چون اونا گوشت بد وفاسد رو برامان میفرستند ،این مطمعن باشید.با نظارت کامل دامپزشکان ،گشور از لحاظ بهداشت گوشت درامان خواهد بود
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
0
از سازمان دامپزشکی نباید بیش از این انتظار داشت چون کشش بیش از این نیست تنها بخش خصوصی می‌تونه با سرمایه گذاری به دامپزشکی ارج بده اونم با این شرایط دامپروری در ایران و عدم صرفه اقتصادی نگهداری دام که ارتباط مستقیمی با دامپزشکی داره بعید میدونم کسی بیاد رویه دامپزشکی سرمایه گذاری کنه تنها راه ممکنه تخته کردن درهایه دامپزشکی در کل کشور برایه چندین سال هست تا تعادل بین جمعیت دامی و تعداد دامپزشکان پیش بیاد تا دامپزشکی از این حالت سر در گمی بیرون بیاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
1
حکیم مهر یا نظرها را بدون سانسور پخش کن یا اصلا نکن. این کار جز توهین به شعور مخاطب نیست. طوری پخش نکن که آقایان خوششان بیاید. تو صدای مایی نه حافظ منافع آقایان
کارشناس جهاد کشاورزی خراسان
|
Czech Republic
|
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
0
ضمن تبریک انتخاب جدید ریاست محترم سازمان به کلیه همکاران خصوصا مدیران کل دیگر استانها رازهای موفقیت جناب آقای دکتر رفیعی را با شناختی که در سه ساله فعالیتشان در خراسان جنوبی دارم در 10 بند اعلام میکنم و امیدوارم دیگر مدیران کل سرلوحه کار خود قرار داده تا به مراتب و جایگاه هایی مشابه ریاست سازمان برسید
1- داشتن آرمان های بالا و اعتماد به نفس و مسمم بودن در رسیدن به اهداف خود به هر قیمتی
2- انتخاب تیم مدیریتی قوی ، همشهری و یکدست و راضی نگاه داشتن کامل تیم با پرداخت مزایای قانونی
3- داشتن روحیه انتقادپذیری ضمن اینکه الزامی به تغییر در مسیر و برنامه ریزی خود وجود ندارد
4- عدم اعلام و ثبت کانون برخی بیماریهای خطرناک و واگیر در سیستم گزارش دهی مگر اینکه نتوانید از عهده مهار بیماری با رعایت اصول قرنطینه و بهداشتی و مایه کوبی بر آیید زیرا لزومی به تشویش اذهان مردم بوسیله رسانه ها نیست
5- با توجه به شبیه بودن علائم بیماری تب برفکی به زبان آبی ، اکتیما و پی پی آر تا تایید نهایی آزمایشگاه از اعلام و ثبت بیماری تب برفکی خصوصا در سیستم گزارش دهی خودداری کنید
6- در بیشتر شهرستانهای استان با رعایت اصول قرنطینه و مایه کوبی سریع و به موقع بسیاری از کانونهای بیماری تب برفکی مهار گردید بدون اینکه بیماری در سیستم گزارش دهی ثبت گردد البته عدم تراکم بالای دام در واحدهای دامی و فواصل زیاد واحدهای دامی در استان خراسان جنوبی در این موفقیت یاریمان کرده اند .
7- تلاش در جهت دریافت اعتبار جهت پرداخت حق ماموریت و اضافه کار کلیه همکاران بر اساس آمار عملکردی که اعلام می کنند تا حقی از همکاران پایمال نشود
8- داشتن اعتماد کامل به عملکرد و آمارهمکاران تحت امر تا همکار بداند به او اعتماد دارید و روحیه او تقویت شود
9- داشتن رابطه خوب و منسجم و قوی با اصحاب رسانه و آماده داشتن آمار به روز جهت ارائه
10- اعلام برخی مشکلات و موانعی که سبب سختی شرایط کار دامپزشکی می گردد ( مانند داشتن مرز مشترک با کشور افغانستان یا خشک سالی و گستردگی مساحت و فواصل زیاد واحدهای دامی که انجام وظیفه دامپزشکی را دشوار می کند ) در جلساتی که در استانداری ، فرمانداری یا دیگر همایش ها برگزار می گردد تا ضمن آشنایی دید مسئولین نسبت به سربازان گمنام دامپزشکی اعتبار بیشتری در جهت پیشرفت اهداف دامپزشکی اختصاص دهند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
ازین که با vpn پیام میفرستین تا انتهاش معلومه که چی به چیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
1
اعزام دامپزشکان رو وزیر جهاد حذف کرد ،نه وزیر بهداشت ،حکیم مهر حقیقت رو بنویس
دامپزشک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
0
با تبریک مجدد به اقای دکتر عزیز .دکتر جان اگر خواهان عملکرد بالا از کارکنان هستید باید از نظر مالی آنها رو تامین کنید با تسری 5 درصدی و اضافه کار کم نمیشه کار کرد .کارکنان اول صبح بجای انگیزه کار بیشتر تو فکر قسط و غرض خود هستند. کارمند دامپزشکی داره یه گدای آبرودار میشه لطفا کمک کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
0
0
با شناختی که بنده از ایشون دارم ..........................
کاش و ای کاش دکتر رفیعی پور میشدن رییس روابط عمومی سازمان
ناشناس
|
Germany
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
0
0
کارمند دامپزشکی عزیز که از وضعیت خود مینالی چطور انتظار داری یک دکتر دامپزشک که وضعیتش از تو بدتر است و جدان درد بگیرد و چشم و گوش شما باشد این چشم را شما کور و گوش را شما کر کردید با عدم اجرای ماده 19
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
0
0
سعدیا گرچه سخندان و مصالح گویی
به عمل کار براید به سخنرانی نیست...
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
0
0
..................... کارمند دولتی نباید ویزیت خصوصی مرغداری برود ..................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
0
0
اون عزیزی که گفتن باvpn پیام میفرستن.باید بگم مهم اینه که مطالب درست و حقیقت باشه.شاید هم به مزاق شما خوب نمیاد.........
کارمندی از شبکه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
0
0
آقای دکتر مدیران سازمانی ....... را همه را و ادارات کل رانیز عوض کنید تغییر این افراد اولین اراده بهبود وضعیت هست به نیروهای شهرستانی اعتمادکنید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه