کد خبر: ۳۷۴۴۶
تعداد نظرات: ۹ نظر
 

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه سلامت دام و انسان از هم جدا نیست، اظهار کرد: کمبود نیروی دامپزشک، تنها در برخی مناطق مرزی بیشتر دیده می شود و نیروی دامپزشک دولتی و بخش خصوصی در نقاط مختلف کشور، از صنعت دام حمایت می کنند.

به گزارش حکیم مهر، «دکتر علیرضا رفیعی پور» در گفتگو با سلامت آنلاین به مناسبت ۱۴ مهر، روز دامپزشکی، اظهار کرد: این روز برای تقدیر و گرامیداشت زحمات همکاران و همه دستگاه هایی است که با سازمان دامپزشکی همکاری می کنند و امیدواریم با طرح جذب هزار نفر نیروی دامپزشک بتوانیم ضعف های موجود و کمبود نیروهای دامپزشک را از بین ببریم.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: همکاران ما در این حوزه، مسئول حفاظت از جان و مال مردم بوده و خدمات زیادی ارائه می کنند که در نوع خود یک مسئولیت بزرگ است. در حقیقت پاسخگوی سلامت جامعه و موفقیت اقتصاد دامی هستند. دامپزشکی یکی از ارکان مهم قدرت و پیشرفت در هر جامعه ای محسوب می شود که سلامت غذایی را عهده دار است.

وی با بیان اینکه وظیفه و زحمات سازمان دامپزشکی کشور آن طور که هست دیده نمی شود، ادامه داد: دامپزشکان فعالیت های زیرساختی بهداشت جامعه را انجام می دهند و به دلیل آن که آنها همانند پزشکان به طور مستقیم با مردم در ارتباط نیستند، اغلب زحماتشان نادیده گرفته می شود و آنگونه که در خور آنهاست به دامپزشکان توجه نمی شود.

رفیعی پور مسئولیت های سازمان دامپزشکی را در حد یک وزارتخانه بیان کرد و افزود: مسئولیت های سازمان دامپزشکی بسیار حیاتی است، زیرا در خدمت بهداشت، اشتغال، اقتصاد و تجارت کشور است و دامپزشکان با انجام معاینات ادواری منظم، پیشگیری و تشخیص به موقع بیماری‌ها و حتی درمان آنها، در سلامت صنعت دام، طیور و آبزیان، نقش کلیدی و قابل ملاحظه‌ای ایفا می‌کنند.

این مقام مسئول گفت: همکاران ما برای حفظ سلامت جامعه و مردم، سنگرسازان بی سنگر حوزه سلامت هستند زیرا با عوامل بیماری زای دام و محیط کار یعنی دامداری و کشتارگاه، مستقیما در تماس هستند.

وی با بیان اینکه عوامل بیماری زای خطرناک دامی مانند تب مالت، گاهی در بدن برخی دامپزشکان دیده می شود، اظهار کرد: متاسفانه این موضوع باعث می شود همکاران ما دچار مشکلات جسمی شوند اما خوشحالیم که همواره مقاوم ایستاده ایم.

دکتر رفیعی پور، تصریح کرد: طی سال های گذشته با اقداماتی که در سازمان دامپزشکی انجام شده است، استخدام نیروی زیادی داشتیم و اکنون می توانم به صراحت بگویم در تمام شهرستانهای سراسر کشور، دامپزشک مستقر است. اگر نیرو به صورت دولتی مشغول به کار نباشد، بخش خصوصی برای خدمات رسانی به کمک می آید، اما قطعا در حوزه نظارت، احداث کشتارگاه ها و قرنطینه در مناطق مرزی نیاز به استخدام نیروی بیشتری داریم و تلاش می کنیم این کار ارزشمند انجام شود تا در مکان های پُرخطر مانند مبادی ورودی و خروجی و مکان های قرنطینه مرزی و استانی و کشتارگاه ها بتوانیم دامپزشک هایی را مستقر کنیم.

 
 
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۴
2
1
اتفاقا دامپزشک دیگر لازم نیست به نظرم کاردان بیشتر بدرد می خورد دامپزشک بدنبال کسب مسولیت است
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
1
1
کامپوتر و تبلت بازی وجمع وتفریق وسیاه کردن کاغذ که دامپز شک لازم نداره، چهار تا واکسیناتور بگیر تا کل مملکت بروسلوز. و آنتراکس نگرفتن....همه دنیا به ازای 8 تکنسین 1 کلنسین کار ونظارت میکنه ولی ایران باید یک نفر کار کنه وهشت نفر تماشا ونظارت کنن و حسابی بوق وکرناوهمایش نمایش وآمار ونمودار آنچنانی،20سالِ پیش که کامپیوترنبود ودامپزشک هم خیلی کمتر،4 برابرِامروز دام داشتیم و8برابرِ امروز واکسیناسیون و خونگیری، آن هم با راهها وامکاناتِ آن زمان،حالاخودت دقیق بررسی کن تا مثلِ قبل راهِ ترکستان نرویم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
1
1
اسم سازمان دامپزشکی رو باید سازمان دامپزشکان گذاشت البته هیچ فرقی نمیکنه بزارین دل خوش باشن چون زورشون به پزشکان نمی‌رسه و بیشتر دلخوش هستن به زور گویی به کاردان کارشناس ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
2
تعداد دامپزشکان از تعداد دام در کشور بیشتر است
دامپزشک دولتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
3
0
اکثر شهرستانها نیاز مبرم به کاردان و نیروی خدماتی دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
1
دامپزشکی که اسمن دکتر باشه ولی کار ویزیت تجویز دارو تزریق مقید کردن پخش دارو دلال بازی آنالیز رو انجام بده همون بهتر که اونو جذب کنن چون اسمن دکتر هست ولی باطنن کاردان کارشناس هستش بنابراین جذب این افراد با چندرغاز حقوق اداره بهتره حداقل کلاس میزارن میگن جذب اداره شدیم
حیرت زده.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
1
س روزدامپزشکی برهمگان وباالخص خانواده دامپزشکی مبارکباد.امیدوارم این خانواده ارجمند هرچه سریعتربه حقوق وجایگاه واقعی خود دست یابند.آمین.
سروش
|
United States
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
1
یه کاردان دامپزشک جایگاه بهتری نسبت به دکتر دامپزشک داره ... واژه دکتر رو از روش بردارن . مسولینی که دارن نون میخورن نفسشون از جای گرم درمیاد. استخدام های جدید هم چه خصوصی چه دولتی یا سفارش شدن یا سهمیه دارن . میشناسم دیدم و میگم ... متاسفم
کاپیتان نمو 713
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
0
1
دکتر رفیعی پور ؛بهتره 1000نفر دامپزشک دیگه هم برای معاونتهای قضایی وشوراهای حل اختلاف سازمان دامپزشکی جذب بشه چون با وجود اینهمه دامپزشک ناظر ، حتمأ سر نوبت نظارت بر یک تکنسین ، دعوا و زدوخوردشون میشه... موفق باشید ............
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه