کد خبر: ۳۷۴۵۳حکیم مهرـ سومین کنگره ملی علوم پایه دامپزشکی در تاریخ ۳۰ و ۳۱ شهریورماه ۱۳۹۶ در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران به نام و با گرامیداشت چهارتن از مقام‌های شامخ علمی علوم پایه دامپزشکی برگزار شد که در افتتاحیه این کنگره با حضور اساتید، مسئولین، دانشجویان و سایر اعضای جامعه بزرگ دامپزشکی کشور مورد تقدیر قرار گرفتند: استاد دکتر ایرج پوستی (استاد فرهیخته بافت‌شناسی)، استاد دکتر وهاب باباپور (استاد فرهیخته فیزیولوژی)، استاد دکتر بیژن رادمهر (استاد فرهیخته آناتومی) و استاد دکتر ملیحه عباسعلی پورکبیره (استاد فرهیخته بیوشیمی(.

در این کنگره بیش از ۲۵۰ مقاله پذیرش شد و شرکت‌کنندگان به ارائه مقالات خود به تفکیک ۷۲ سخنرانی و ۱۷۷ پوستر در پانل‌هایی پیرامون محورهای کالبدشناسی، داروشناسی، بافت‌شناسی، سم‌شناسی، نانوفناوری، فیزیولوژی، کاربرد علوم پایه در پزشکی و دامپزشکی، کاربرد سلول‌های بنیادی، اخلاق و آموزش علوم پایه دامپزشکی، فیزیولوژی، بیوشیمی و جنین‌شناسی پرداختند. از این بین ۱۸ تن از اساتید و متخصصان حوزه‌های مختلف دامپزشکی به عنوان سخنران کلیدی در پانل‌های مختلف سخنرانی نمودند. همچنین مجموع تعداد خلاصه مقالات و مقالات متن کامل ارسالی از دانشگاه‌های سراسر کشور به تفکیک استان به ۸۲ مقاله از تهران، ۲۴ مقاله از آذربایجان شرقی، ۲۱ مقاله از آذربایجان غربی، ۲۲ مقاله از خراسان رضوی، ۲۱ مقاله از خوزستان، ۱۲ مقاله از فارس، ۱۶ مقاله از البرز و مقالاتی دیگر از لرستان، سمنان، کرمانشاه، گلستان، سیستان و بلوچستان، کردستان، مازندران، کرمان، چهارمحال‌وبختیاری و یزد تقسیم می‌شوند.

با اعلام فراخوان درخواست برگزاری چهارمین کنگره ملی علوم پایه دامپزشکی توسط دانشکده‌های دامپزشکی سراسر کشور، بنا بر اعلام جزئیات برگزاری کنگره بعدی پس از بررسی و تبادل نظر شد.