کد خبر: ۳۷۴۸۵قصاب متخلف بوئین زهرایی به دلیل کشتار و عرضه غیرمجاز گوشت، به یک سال حبس و دو سال محرومیت از اشتغال محکوم شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان قزوین، رئیس اداره دامپزشکی بوئین زهرا در این خصوص گفت: در بازید اکیپ‌ نظارت و بارزسی از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی، پس از احراز تخلف یکی از قصابان مبنی بر کشتار غیرمجاز دام خارج از زنجیره کشتارگاه و عرضه گوشت بدون لیبل بهداشتی، پرونده به مراجع قضایی ارجاع شد.

«دکتر مهدی مهرزاده» تصریح کرد: مرجع قضایی ذیربط در روند رسیدگی به پرونده، برای قصاب متخلف یک سال حبس تعزیری و دو سال محرومیت از اشتغال در حرفه عرضه و فروش گوشت صادر کرد.

مهرزاده با اشاره به این برخورد قاطع قوه قضایی با متخلفین و صدور احکام مشابه در این خصوص گفت: اکیپ‌های نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی بوئین زهرا به طور مستمر از مراکز کشتار، نگهداری، حمل و عرضه فرآورده‌های خام دامی بازدید می‌کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در عرضه فرآورده‌های خام دامی به مشتریان، متخلفان بدون اغماض به مراجع قانونی معرفی می‌شوند.

وی از همه همشهریان و مصرف کنندگان فرآورده‌های خام دامی خواست: فرآورده‌های مورد نیاز را از مراکز معتبری که فرآورده‌های آن‌ها دارای برچسب دامپزشکی و تاریخ انقضاء باشد، تهیه نمایند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص مراتب را ضمن تماس با شماره تلفن گویای ۱۵۱۲ و یا ارسال پیامک به سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ و یا تماس مستقیم با شماره ۳۴۲۲۲۴۹۰ به اداره دامپزشکی شهرستان اطلاع‌رسانی فرمایند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه