کد خبر: ۳۸۲۸۲یکی از شاخص‌های اصلی در پیشگیری از بروز بیماری‌های طیور، امحاء بهداشتی ضایعات تولید شده در مرغداری‌ها است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان قزوین، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین با بیان مطلب فوق افزود: علیرغم اطلاع‌رسانی عمومی گسترده در این خصوص، هنوز افراد متخلفی هستند که بدون توجه به موازین بهداشتی اقدام دفع غیرقانونی و غیربهداشتی تلفات مرغداری‌ها می‌نمایند که نتیجه‌ای جز به خطر انداختن سلامت افراد جامعه و بروز خسارات سنگین اقتصادی متعاقب تلفات ناشی از پخش آلودگی در مرغداری‌های صنعتی و طیور روستایی نخواهد داشت.

«دکتر عیسی یزدی» تصریح کرد: پیرو دریافت گزارش مبنی بر رهاسازی حدود یک تن تلفات مرغ در کنار جاده روستای خرمن سوخته، اکیپ مبارزه با بیماری‌های شهرستان جهت بررسی صحت و سقم گزارش فوق به محل اعزام شدند و پس از تأیید آن نسبت به هماهنگی با دهیار روستای خرمن سوخته مبنی بر نحوه جمع‌آوری و دفن تلفات مذکور اقدام کردند. با فراهم شدن امکانات لازم برای انجام این مهم، کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان قزوین برای نظارت بر دفن بهداشتی تلفات مذکور و انجام مراحل ضدعفونی مواضع به محل رفته و این کار با موفقیت به پایان رسید.

دکتر یزدی در خاتمه با اشاره به این نکته که در آستانه فصل سرما گله‌های موجود در مرغداری‌ها در معرض آلودگی به ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان قرار دارند، افزود : دفن بهداشتی تلفات مرغداری‌ها توسط متصدیان واحدها نقش بسزایی در پیشگیری از گسترش آلودگی و بروز بیماری در مرغداری‌های اطراف و متعاقب آن در کل منطقه خواهد داشت.

این مقام مسئول در پایان از مرغداران محترم تقاضا کرد: که با رعایت موازین بهداشتی گام مهمی در راستای پبیشگیری از بروز بیماری‌ها و ارتقاء سطح بهداشت جامعه بردارند و از همشهریان محترم خواست در صورت رؤیت هرگونه تخلف مرتبط با حوزه دامپزشکی مراتب را از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۲ به دامپزشکی منتقل، تا در اسرع وقت به موضوع رسیدگی گردد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه