کد خبر: ۳۸۶۷۷
تعداد نظرات: ۲ نظر
در پی انتشار خبر واردات میمون و بز به کشور:
«دکتر علیرضا رفیعی‌پور» اظهار کرد: واردات انواع حیوان زنده مانند میمون غالباً با اهداف تحقیقاتی صورت می‌گیرد، یا آنکه بهبود و اصلاح ژنتیکی مدنظر است که می‌توان به واردات بز اشاره کرد ...
 

حکیم مهر - با توجه به افزایش واردات انواع حیوانات زنده از قبیل میمون و بز، رئیس سازمان دامپزشکی کشور اهداف واردات این حیوانات را مطرح و اعلام کرد: واردات انواع حیوان زنده با هر هدفی فقط با مجوز سازمان دامپزشکی امکان‌پذیر است و آنچه به صورت رسمی وارد شده، مجوز این سازمان را دارد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا، «دکتر علیرضا رفیعی‌پور» اظهار کرد: هرگونه حیوان زنده‌ای بخواهد از مرزهای کشور به صورت رسمی وارد شود، باید از سازمان دامپزشکی مجوز داشته باشد؛ در غیر این صورت امکان ورود ندارد.

وی افزود: واردات انواع حیوان زنده غالبا با اهداف تحقیقاتی مانند میمون صورت می‌گیرد یا آنکه بهبود و اصلاح ژنتیکی مدنظر است که می‌توان به واردات بز اشاره کرد که در این صورت هر آنچه در آمار گمرک ثبت شده است، دقیقا با مجوز سازمان دامپزشکی وارد شده و همه مراحل قرنطینه‌ای و بهداشتی را برای اخذ مجوز گذرانده است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: اگر دام زنده مانند بز غیر از اهداف تحقیقاتی و اصلاح ژنتیکی قرار باشد به کشور وارد شود، فقط از دو طریق امکان‌پذیر است که می‌توان به واردات دو استان سیستان و بلوچستان و گلستان (اینچه‌برون) اشاره کرد؛ چرا که به عنوان مثال در سیستان و بلوچستان به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌ایم که دام‌های وارداتی فقط در این استان مورد استفاده قرار گیرند و از آنجا خارج نشوند.

بر اساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران طی هفت ماهه نخست امسال بیش از ۱۵ هزار تن انواع حیوان زنده از قبیل میمون و بز به ارزش بالغ بر ۳۱.۵ میلیون دلار از کشورهای مختلف وارد شده که از نظر وزنی ۱.۶۱ درصد و از نظر ارزشی ۱۰.۶۸ رشد را نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته تجربه کرده است.

 
 
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
0
0
امید است مسئول ......... سازمان هم که با بی احترامی و به دور از هر انصافی با همکاران برخورد می کند عوض شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
0
0
............... تسری ما را بدهید ................ این بود حمایت از کارکنان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه