کد خبر: ۳۸۶۹۰مدیرکل شیلات استان کرمانشاه از برآورد خسارت 17 میلیارد و 820 میلیون تومانی به بخش شیلات استان در پی زلزله اخیر خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از فارس، «فرزاد افضلی» در نشست خبری با اصحاب رسانه که ظهر امروز در دفتر مدیرکل شیلات استان برگزار شد، اظهار داشت: امروزه رسانه‌ها بهتر از هر زمان دیگری می‌توانند زبان‌گویای مردم مظلوم زلزله‌زده به مسؤولان باشند.

مدیرکل شیلات استان کرمانشاه ادامه داد: زلزله‌ 7.3 ریشتری 21 آبان‌ماه استان کرمانشاه خسارت‌های جدی را به استخرهای پرورش ماهی در شهرستان‌های قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و دالاهو وارد کرده که در مجموع تلف شدن 3.5 میلیون قطعه ماهی گزارش شده است.

وی از برآورد خسارت 17 میلیارد و 820 میلیون تومانی به بخش شیلات استان در پی زلزله اخیر خبر داد و گفت: گزارشات شیلات استان به علت ریزش کوه‌ها در روز کامل نیست.

افضلی با بیان اینکه استخرهای پرورش ماهی شهرستان‌های زلزله‌زده دیگر استحکام ندارد، ادامه داد: 12 میلیارد و 500 میلیون تومان خسارت ماهی‌های تلف شده است.

این مسؤول در خصوص ماهی‌های تلف شده، گفت: 250 تن ماهی توسط همکاران دامپزشکی دفن بهداشتی شده و 650 تن ماهی دیگر نیز با شکسته و باز شدن استخرها و راهیابی به رودخانه‌ها تلف شده‌اند.

وی به خسارت‌های وارده به 167 واحد شیلات استان کرمانشاه در پی زلزله غرب کشور اشاره و بیان کرد: با تأمین اعتبارات و ساخت این واحدها با تکنیک‌های روز، مشکلات و خسارت‌ها قابل حل است.

افضلی با تاکید بر مصرف آبزیان طی 2 روز در هفته، یادآور شد: مردم، کشاورزان، دامداران، آبزی‌پروران باید مسئله بیمه را جدی بگیرند، چون حوادث غیرمترقبه هیچگاه خبر نمی‌کند.


 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه