کد خبر: ۳۸۷۵۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
 

رئیس تیم آنست هلال احمر گفت: برای اینکه سگ های زنده یاب در عملیاتی نتوانسته اند کسی را زنده خارج کنند، برای آنها ریکاوری برگزار می کنیم تا سرخورده نشوند .

به گزارش حکیم مهر به نقل از میزان، «اسماعیل اسکندری» اظهار داشت: در حال حاضر تیم آنست هلال احمر دارای 73 قلاده سگ زنده یاب است که براساس آمایش سرزمینی به هر استان دو قلاده سگ واگذار شده است. همچنین براساس منطقه بندی در بین هر چند استان، یک استان معین انتخاب شده و سگ های کمکی در این استان نگه داری شده تا در صورت بروز در هر نقطه ای سگ های کمکی به محل حادثه اعزام شوند.

وی ادامه داد: تعدادی سگ زنده یاب در سازمان امداد و نجات هلال احمر نگهداری می شود تا در صورت نیاز برای جستجو و نجات اعزام شوند.

رئیس تیم آنست هلال احمر در مورد تعداد سگ های زنده یاب تهران گفت: در حال حاضر استان تهران دارای 8 قلاده سگ زنده یاب است که در صورت نیاز بکارگیری می شوند. با توجه به اینکه سازمان امدادو نجات در تهران مستقر است، در صورت نیاز بیشتر به سگ، از این سازمان برای حوادث تهران کمک گرفته می شود.

اسکندری در مورد نحوه فعالیت سگ های زنده یاب، گفت: سگ های زنده یاب به ازای هر دو ساعت جستجو و نجات باید 15 دقیقه استراحت کرده و دوباره پس از این زمان بکارگیری شوند.

وی در مورد نحوه تغذیه و زندگی این سگ ها گفت: تیم دامپزشکی سگ های زنده یاب کامل است و کاردان تغذیه در تیم ها وجود دارد و این سگ ها براساس وزن و نژاد جیره غذایی دارند. خواب این سگ ها هم کنترل می شود.

رئیس تیم آنست هلال احمر با بیان اینکه سگ های زنده یاب 20 سال عمر می کنند، در مورد نحوه ریکاوری این سگ ها گفت: پس از اینکه سگ ها به عملیات ها می روند، در صورت موفق نبودن در یافتن فردی از زیر آوار یا بهمن، سگ دچار سرخوردگی می شود. برای اینکه حیوانات دچار سرخوردگی نشوند، آنها را برای ریکاوری به نقاط دیگر برده و با بازسازی حادثه و قرار دادن مصدوم زیر آوار، کاری می کنیم که سگ بتواند مصدوم را پیدا کرده و تشویق شود.

اسکندری افزود: علاوه بر عملیات ها سگ ها همیشه در حال تمرین هستند و فرق عملیات واقعی و تمرین را درک نمی کنند. سگ های آنست در گرما،سرما، آوار و رودخانه مشغول تمرین هستند.

وی با بیان اینکه هر سگ یک مربی اختصاصی دارد، تاکید کرد: تیم های آنست همیشه در کشور آماده باش هستند و مربیان و سگ ها برای عملیات ها در شعب آماده هستند.

رئیس تیم های آنست هلال احمر با اعلام اینکه سگ های زنده یاب تنها در زلزله وارد عمل نمی شوند، گفت: تیم های زنده یاب در عملیات های مختلف بهمن، آوار، ریزش کوه و مفقود شدن در رودخانه وارد عمل می شوند اما بیشتر در عملیات های زلزله دیده می شوند.

 
 
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
0
0
سگ همیشه با کارها و رفتارهاش انسان رو شرمنده خود کرده است.سگ ها اگه نتونن وظیفه شون رو درست انجام ندن افسرده می شن ولی مسئولین ما هر چقدر کوتاهی و بی لیاقتی و کم کاری و بی اهمیتی د وظیفه و مسئولیت محوله هم داشته باشن،ذره ای ناراحت نمی شن،چون اگه واقعا ناراحت می شدن و جبران می کردن وضعیت ایران،به این اسفناکی نمی شد که فقط به علت عدم مدیریت صحیح یا نبود مدیران لایق و افراد شایسته می باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه