کد خبر: ۴۰۳۰۷
تعداد نظرات: ۸ نظر
 

مشاور عالی نظامی فرمانده کل قوا با بیان اینکه دشمنان به جای جنگ نظامی با ایران به جنگ هیبریدی روی آورده‌اند، گفت: در جنگ هیبریدی ممکن است، تحت عنوان ایرانگرد و فعال محیط زیست جاسوس بفرستند .

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایلنا، «سردار سرلشکر فیروز آبادی» مشاور عالی نظامی فرمانده کل قوادر واکنش به خبر دستگیری برخی از فعالان محیط زیست و معاون رئیس این سازمان به اتهام جاسوسی گفت: من از آنجایی که در سیستم اجرایی کشور نیستم، در جریان مساله قرار ندارم، اما از آنجایی که 40 سال در میدان امنیت و دفاع کشور کار کرده‌ام، باید این نکته را بگویم که غربی‌ها بعد از هر تجربه‌ای که با ایران کردند، دچار شکست شدند. در سه سال گذشته در اروپا جمع شدند و به این نتیجه رسیدند که جنگ با ایران نمی‌تواند جنگ نظامی، جنگ فرهنگی یا جنگ سیاسی باشد به همین دلیل گفتند که باید با هر چیزی که داریم با ایران بجنگیم و اسمش را هم گذاشتند "جنگ هیبریدی".

سردار فیروزآبادی در تشریح جزئیات جنگ هیبریدی افزود: در جنگ هیبریدی ممکن است، ایرانگرد بفرستند که جاسوس باشد. ممکن است فعال محیط زیستی بفرستند که جاسوس باشد، ممکن است دانشمند فعال در تحقیقات کشاورزی بفرستند که جاسوس باشد. در دورانی که من خدمت می‌کردم همه این موارد با دلیل و مدرک پیدا می‌شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در دوران جنگ ایران و عراق ادامه داد: به طور مثال یک خانم و آقایی را از آلمان به عنوان جاسوس استخدام می‌کنند، بعد از دوبی و کویت آنها را سوار کشتی ماهیگیری کرده و به خلیج فارس می‌فرستند تا سیستم‌های دفاعی ما را شناسایی کنند، اما وقتی آنها را دستگیر می‌کنیم می‌گویند آنها برای ماهیگیری آمدند و جهانگرد بوده‌اند.

سردار فیروزآبادی به نمونه دیگری از موارد جاسوسی اشاره و تصریح کرد: برای مثال افرادی چندین سال پیش به عنوان فعالیت برای جمع‌آوری کمک به فلسطین به ایران آمدند از تهران شروع کردند بعد به ورامین رفته و از آنجا به سمت نایین و یزد راه افتادند. ما به مسیری که انتخاب کرده بودند شک کردیم اگر کسی می‌خواهد برای فلسطین کمک جمع کند باید به تهران و اصفهان بیاید جایی که مردم هستند و پول دارند، نه وسط کویر راه بیفتند. آنها این مسیر را ادامه دادند و تا جیرفت کرمان رفتند، زمانی که به تهران رسیدند، خودشان را اجازه دادیم از کشور خارج شوند، اما اموال همراهانشان را نگه داشتیم.

او ادامه داد: در اموالشان انواع جانوران صحرایی را خریده بودند مثل سوسمار، مارمولک و آفتاب‌پرست. سپس بررسی کردیم که این موارد به چه دردشان می‌خورد، بعد متوجه شدیم که پوست آنها امواج اتمی را جذب می‌کند و اینها جاسوس اتمی بودند که می‌خواستند با این بهانه در داخل جمهوری اسلامی از طریق پوست این جانوران صحرایی به این نتیجه برسند که ما در چه مکان‌هایی معدن اورانیوم داریم و کجا در حال کار اتمی کردن هستیم.

سردار فیروزآبادی با بیان اینکه دشمن جمهوری اسلامی دارای توانایی‌های فراوانی است، گفت: مردم می‌دانند که دشمنان ما باسواد هستند و در همه موارد دانشمند دارند، همچنین دشمنان ما با یکدیگر همکاری می‌کنند. در آمریکا، انگلیس و فرانسه صدها پژوهشکده وجود دارد که در حال مطالعه روی مسائل ایران و شیعیان هستند و سعی می‌کنند نقاط قوت و ضعف ما را مطالعه کرده و برای زدن نقاط قوت ما و سوء استفاده از نقاط ضعف ما برنامه‌ریزی می‌کنند.

او با اشاره به روش‌هایی که دشمن برای نابودی کشور اتخاذ کرده است، ادامه داد: ‌فرض کنید؛ یک فردی از خارج کشور به داخل آمده در حال مطالعه بر روی کارخانجات است، اما بدانید که آنها یک جدول درست کرده‌‌اند که این جدول  توسط اطلاعاتی که از طریق 500 نفر جمع شده، پر می‌شود و بعد این جدول محصول جاسوسی آنها را مشخص می‌کند نه آن کاری که این جاسوس در حال انجام آن است، بنابراین بسیاری از ایرانی‌هایی که جاسوس هستند و بسیاری از جاسوسان خارجی که در ایران فعالیت جاسوسی می‌کنند، خودشان هم حتی نمی‌دانند که در حال جاسوسی هستند.

او با اشاره به برنامه‌هایی که وزارت اطلاعات در این خصوص در نظر گرفته است، ادامه داد:‌ از 10 سال قبل وزارت اطلاعات مدیران کشور را به خصوص آنهایی که با ابزارهای حساس و دقیق قدرت ملی در حال کار کردن هستند، آموزش می دهد که چگونه غربی‌ها جاسوسی می‌کنند و چگونه ممکن است آنها در خدمت جاسوسی غرب قرار گیرند.

 
 
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
0
0
توجه داشته باشید دکتر فیروزآبادی دامپزشک هم هستند و یکی از فرزندانشان هم دامپزشکند.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
0
1
چه معنی داره که مارمولک و سوسمار و تمساح را بفرستند بیابونهای ایران و دوباره اینها را جمع آوری کنند!
اولا معادن اورانیوم در همه جای دنیا وجود دارد و اصلا پنهانکاری هم وجود ندارد بلکه مهم داشتن تکنولوژی غنی سازی اورانیوم است.ثانیا برای سنجش میزان اشعه نیازی به این همه تشریفات نیست.انواع و اقسام رادیومتر وجود دارد که در بازار هم موجود است.دامپزشکانی که در بندر گوشتهای وارداتی را آزمایش و ترخیص می کنند دیده اند که کارشناسان انرژی اتمی چطوری نمونه گوشتها را از لحاظ آلودگی می سنجند.یا اروپاییان و آمریکائیها زیاد فسفر مغرشان را می سوزانند یا دانشمندان محیط زیست ایرانیها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
0
1
یحتمل منظور ایشان مربوط به فعال محیط زیست متهم به جاسوسی است .........................
هیمن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
0
0
.......... جذب امواج اتمی؟؟!!!سوسمار؟؟ ..................
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
0
0
چون آقای فیروز آبادی دامپزشک هستند لطفا حکیم مهر یک گفتگوی اختصاصی با ایشان ترتیب دهد و از ایشان بپرسد که طبق کدام رفرنس علمی می گویند که پوست خزندگان پرتوهای هسته ای را جذب می کند؟
مقاله یا کتاب یا تحقیقات محرمانه؟
متعجب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
0
1
تبارک الله احسن الخالقین!!!!!!
ناشناس
|
United States
|
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
0
1
مشکل از نویسندگان بولتنهای درون سازمانی است که علمی به مسایل نگاه نمی کنند و بیشتر اندیشه های پروفسور رائفی پور را رواج می دهند.بازی آکیناتور را فراماسونها طراحی می کنند که جواب سوالات را جنها‌ می دهند! اسراییلیها با استفاده از متافیزیک و استفاده از جن جاسوسی می کنند!ماهیان خاویاری را با بیوتروریسم نابود می کنند!با هارپ زلزله درست می کنند و دریاچه ارومیه را خشک می کنند!سروتیپهای مختلف انفلوانزا و تب برفکی را صرفا برای نابودی صنعت دام ایران ساخته اند!با مرغها دنبال عقیم سازی ایرانیها هستند!خمیردندان و مسواک را برای نابودی دندانهای ایرانیها ساخته اند! اصلا پیشرفت علوم و تکنولوژی در جهان بدین دلیل است که ایران را هدف قرار دهند و قس.
واقعا از یک ژنرال چنین فرمایشاتی دور از انتظار است.در روابط بین الملل همه دشمن هم هستند و هرکس تکنولوژی برتر دارد آن غالب است و شاخصه اصلی تکنولوژی برتر مدیران و نیروی انسانی توانمند است.درد یکی دوتا نیست که
علی حسین سروش فر
|
Netherlands
|
۰۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۶
0
0
تئوری توطئه همیشه یک دشمن فرضی دارد که ناکارامدیهای مدیریتی را به گردن دشمن بیاندازد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه