کد خبر: ۴۱۲۶۸
 

روز گذشته با حضور معاون دادستان مشهد در یکی از مجتمع های گوشت خراسان، دستور معدوم سازی 34 تن گوشت آلوده متعلق به پرونده گوشت های آلوده صادر و در مرحله اول هفت تن گوشت به کوره های آتش سپرده شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روزنامه خراسان، معاون دادستان در تشریح فرایند قضایی طی شده در زمینه معدوم سازی گوشت های آلوده به خبرنگار ما اعلام کرد: کل محموله توقیف شده که در پرونده گوشت های آلوده مطرح است 34 تن بوده که روز گذشته پس از انجام مراحل مورد نیاز حدود هفت تن با حضور نماینده دستگاه قضایی و شبکه دامپزشکی پس از بارگیری از سردخانه مربوط پلمب و طی تدابیر ویژه‌ای به محل معدوم سازی منتقل شد و فرایند معدوم سازی آن هم در محل «ریندرینگ» کشتارگاه آغاز شد.

این مقام قضایی تصریح کرد: در ادامه بقیه محموله هم طی چند روز آینده معدوم می‌شود.

«قاضی جواد جاویدنیا» بیان کرد: تحقیقات ما همچنان در این رابطه ادامه دارد تا میزان دقیق واردات گوشت در پرونده گوشت های آلوده مشخص شود.

اتهام افساد فی الارض در صورت اثبات جرم برای متخلفان

قاضی جواد جاویدنیا گفت: زمانی که در پرونده های مشابه تخلفات جزئی مطرح باشد، اتهامات مطرح شده با عنوان تهدید علیه بهداشت عمومی در نظر گرفته می شود و برای مجازات آن نیز یک سال حبس توسط قانون گذار در نظر گرفته شده است، اما در این باره که موضوع کشف 34 تن گوشت آلوده مطرح است و ماجرای کوچکی به حساب نمی آید، اتهام افساد فی الارض از طریق توزیع گسترده مواد آلوده در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: اگر در پایان روند رسیدگی به پرونده اثبات شود افرادی که در پرونده دخیل هستند به عمد مجوز واردات گوشت های آلوده را صادر کرده‌اند، مجازات اعدام برای آن‌ها در نظر گرفته خواهد شد، اما اگر این موضوع اثبات نشود، طبق قانون خوردنی و آشامیدنی بسته به نوع بیماری ایجاد شده پس از مصرف گوشت های آلوده تا 15 سال حبس برای متخلفان در نظر گرفته خواهد شد.

شایان ذکر است پرونده گوشت های آلوده از چندین ماه قبل در دادسرای مشهد مطرح و مشخص شد مقادیر زیادی گوشت آلوده به سالمونلا، ایکولای و ... از مبادی رسمی کشور توسط برخی افراد وارد شده است که در این زمینه شش مقام مسئول نیز بازداشت شده اند.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه