کد خبر: ۴۱۴۶۶اداره فدرال غذا و داروی آمریکا ۲۰۷ میلیون قطعه تخم مرغ تولیدی در ۹ ایالت این کشور را به دلیل آلودگی سمی جمع آوری کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از تسنیم، اداره فدرال غذا و داروی آمریکا اعلام کرد، پس از آنکه ۲۲ نفر از شهروندان آمریکایی بعد از مصرف تخم مرغ به دلیل احساس بیماری به پزشک مراجعه کردند، حدود ۲۰۷ میلیون قطعه تخم مرغ تولیدی آلوده از ۹ ایالت آمریکا جمع آوری شد.

این بزرگترین مورد جمع آوری تخم مرغ های آلوده در آمریکا از سال ۲۰۱۰ تاکنون به شمار می‌رود. بر اساس بیانیه اداره غذا و داروی آمریکا، این تخم مرغ‌ها آلوده به نوعی ارگانیسم موسوم به «سالمونلا براندراپ» (salmonella braenderup) هستند که می‌تواند با تضعیف سیستم ایمنی بدن، موجب بروز عفونت های جدی و گاهی مرگبار در کودکان، افراد ضعیف یا سالخوردگان شود.

این تخم مرغ‌های آلوده از یک مزرعه در هاید کانتی در کارولینای شمالی توزیع شده بودند که روزانه ۲.۳ میلیون قطعه تخم مرغ تولید می‌کند.

این تخم مرغ‌ها به دست مصرف کنندگانی در ایالت‌های فلوریدا، نیویورک، پنسیلوانیا، کارولینای شمالی، نیوجرسی، ویرجینیا، کلرادو، کارولینای جنوبی و ویرجینیای غربی رسیده بودند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه