کد خبر: ۴۱۹۸۳رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بیرجند گفت: یکی از معضلاتی که در ارتباط با میدان دام و کشتار بیرجند وجود دارد اینکه دلالان کار قصابی را نیز انجام می دهند که از نظر بهداشتی درست نیست.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «دکتر حسن علیزاده» در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بیرجند که به ریاست فرماندار برگزار شد افزود: با توجه به اینکه میدان جدید دام سال گذشته در مکانی خارج از شهر احداث شده اما همچنان عرضه دام در مکان قبلی در حال انجام است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بیرجند اظهار کرد: در خصوص رعایت مسائل بهداشتی، قانون همه امور را برای دستگاه‌های مختلف مشخص کرده است لذا در این زمینه نمی‌توان با تعامل امور را هدایت کرد.

علیزاده درباره کشتارگاه بیرجند گفت: از زمانی که کشتارگاه از شهرداری به بخش خصوصی واگذار شده تاکنون اقدامات زیادی در خصوص ساماندهی آن انجام شد اما باب میل ما نیست.

وی اظهار کرد: در خصوص جابه‌جایی میدان دام و ساماندهی کشتارگاه بیرجند تنها کسی که تاکنون از ما حمایت کرده فرماندار شهرستان بوده است لذا انتظار می‌رود هر تصمیمی اخذ می‌شود به صورت جدی دنبال شود.

وی گفت: وضعیت کشتارگاه اکنون نسبت به چهار سال گذشته خیلی تغییر کرده اما هنوز شاهد نواقص زیادی هستیم که باید هر دستگاه در حوزه خود ایرادها را برطرف کند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر خروج گوشت قبل از پیش سرد به داخل شهر کاهش یافته است اما اگر موردی مشاهده شد بسرعت از سطح شهر جمع‌آوری خواهد شد.

وی در ارتباط با مصرف گوشت و میزان کشتار در شهرستان گفت: روزانه یک محموله گوشت وارد شهر می‌شود لذا کشتار دام نه تنها کم نشده که نسبت به چهار سال گذشته پنج برابر افزایش یافته است.

علیزاده افزود: مردم به سمت دام سنگین به ویژه شتر روی آورده‌اند و دستگاه های اجرایی، دانشگاه‌ها و سایر مراکز نیز گوشت منجمد را ترجیح می‌دهند.

وی گفت: در حال حاضر 17 نیروی نظارتی دامپزشکی در شهرستان بیرجند فعالیت دارند که سبب کاهش چشمگیر تخلفات در حوزه دام و طیور شده است.

وی با بیان اینکه معدوم‌سازی‌های بسیار بالایی بابت عدم تایید انجام شده است گفت: سال گذشته با نصب برچسب نوع گوشت مادینه یا نرینه از بسیار تخلفات جلوگیری شد.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه