کد خبر: ۴۲۳۶۰«دکتر علی طاهری» رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رزن از درمان و رهاسازی یک بهله جغد (شاه بوف) در طبیعت این شهرستان خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره دامپزشکی رزن، وی اظهار داشت: در پی تماس تلفنی یکی از کشاورزان حومه شهر رزن، مأموران یگان حفاظت محیط زیست به محل مراجعه کرده و با یک بهله جغد (شاه بوف) بیمار مواجه شدند.

وی افزود: گونه مذکور بلافاصله به اداره دامپزشکی رزن منتقل و سپس مورد معاینه کارشناسان دامپزشکی قرار گرفت.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رزن گفت: این جغد پس از دو روز مداوا و بازیابی توسط محیط بانان و دامپزشکی شهرستان به سلامت کامل دست یافت و در طبیعت رزن رهاسازی شد.

وی با بیان اینکه گونه این جغد بدلیل مصرف طعمه مسموم، دچار مسمومیت شده بود، یادآور شد: شاه بوف از گونه های وابسته جغدسانان بوده و ۶۸ سانتیمتر طول دارد و بزرگترین جغد خاورمیانه است. گوشپرهایش بلند است که در هنگام استراحت به صورت آویخته دیده می شود.

وی گفت: این نوع جغد بسیار بزرگتر از جغد ماهی‌خوار بوده و در اغلب مناطق شمالی ایران دیده می‌شود. این پرنده در نواحی کوهستانی، استپ ها، مناطق صخره ای و لبه صخره‌ها و شکاف‌ها یا لانه‌های متروکه آشیانه می‌سازد.

دکتر طاهری با اشاره به اینکه در سال های اخیر جمعیت این پرنده به سبب تخریب زیستگاه هایش کاهش چشمگیری داشته، بر اهمیت حفاظت از محل‌های تولید مثل آن تأکید کرد.
 


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه