کد خبر: ۴۲۸۹۴


رئیس روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، از پلمب یک باب کبابی در شهر کرمانشاه به دلیل استفاده از سنگدان مرغ به جای گوشت خبر داد و گفت: این کبابی از سوی اداره تعزیرات حکومتی تعطیل شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «امیرحسین فدایی» افزود: تعطیلی این واحد به دلیل تخلف در استفاده از سنگدان مرغ به جای گوشت در تهیه کباب بوده است که از نظر دامپزشکی تخلف محسوب می‌شود.

وی اظهار داشت: اکیپ‌های نظارت بهداشتی دامپزشکی به صورت مستمر از واحدهای عرضه فرآورده‌های خام دامی و همچنین رستوران‌ها و کبابی‌ها بازدید می‌کنند که در جریان بازدید از یک کبابی در شهر کرمانشاه به کباب‌های تهیه شده در این واحد مشکوک شدند.

وی اظهار داشت: نمونه‌ای از کباب‌های تهیه شده توسط اکیپ بازرس بهداشتی دامپزشکی در آزمایشگاه مرکزی دامپزشکی استان مورد آزمایش قرار گرفت که نتایج آزمایش‌ها نشان داد در استفاده از کباب حتی یک گرم گوشت قرمز استفاده نشده و به جای گوشت قرمز از سنگدان مرغ استفاده شده است.

وی این مورد را تخلف محرز و آشکار تعزیراتی دانست و گفت: این تخلف از سوی دامپزشکی به اداره تعزیرات حکومتی ارجاع داده شد و در نهایت این کبابی توسط تعزیرات تعطیل شد.

رئیس روابط عمومی اداره کل دامپزشکی کرمانشاه در ادامه به مردم توصیه کرد به منظور حفظ سلامتی خود، فرآورده‌های خام دامی و یا غذای مورد نظر خود را از مراکز معتبر و مجاز خریداری کنند.

فدایی همچنین با اشاره به اینکه در فصل گرما شاهد بروز بیماری تب کریمه کنگو هستیم، از مردم خواست به منظور پیشگیری از ابتلای به این بیماری نکات بهداشتی را در خرید و مصرف گوشت و فرآورده‌های گوشتی و خام دامی رعایت نمایند.

وی تاکید کرد که گوشت قرمز حتما باید دارای مهر دامپزشکی باشد و یادآوری کرد که مهر دامپزشکی ضامن سلامتی گوشت است.

او از مردم استان خواست در صورت داشتن هرگونه سئوال، انتقاد و یا پیشنهاد با تلفن چهار رقمی ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان تماس حاصل فرمایند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه