کد خبر: ۴۳۳۱۶رییس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت مصوبه افزیش قیمت نرخ خرید شیرخام و لبنیات را بدون تائید و امضای وزیر جهاد کشاورزی ابلاغ کرده که این عمل خلاف قانون است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از اقتصادآنلاین، «احمد مقدسی» با اشاره به قانون انتزاع و واگذاری تنظیم بازار محصولات کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی، اظهار کرد: بر اساس قانون انتزاع بدون تائید وزارت جهاد کشاورزی وزرات صنعت، معدن و تجارت اجازه تعیین قیمت محصولات کشاورزی و ابلاغ آن را ندارد.

وی یادآور شد: پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی برای نرخ خرید هر کیلوگرم شیرخام ۱۷۵۰ تومان بود اما در ابلاغیه وزارت صنعت، معدن و تجارت، قیمت آن با ۹ درصد افزایش ۱۵۷۰ تومان تعیین شده است.

به گفته مقدسی، در چهار سال گذشته قیمت خرید شیرخام از دامداران بدون تغییر مانده در حالی که به طور معمول باید هر ساله ۱۰ درصد افزایش قیمت برای آن در نظر گرفته می‌شد و بر همین اساس اکنون قیمت خرید هر کیلوگرم شیرخام باید ۴۰ درصد افزایش داشت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت تمام شده تولید هر کیلوگرم شیرخام برای دامداران ۱۷۵۰ تومان است، افزود: این قیمت بدون در نظر گرفتن ۱۰ درصد سود برای تولیدکنندگان است.

رییس انجمن صنفی گاوداران ایران یادآوری شد: پیش از این وزیرجهاد کشاورزی در نامه‌ای به رییس جمهور خواستار افزایش ۱۸ درصد نرخ شیرخام شده بود اما به نظر می‌رسد وزیر صنعت، معدن و تجارت منتظر نظر رئیس جمهور هم نمانده است.

مقدسی در پایان تاکید کرد: انجمن نسبت به اقدام غیر قانونی وزیر صنعت و ابلاغ افزایش قیمت شیرخام بدون اطلاع وزارت جهاد کشاورزی سکوت نمی‌کند و شکایات خود را به اطلاع مراجع مربوطه می‌رساند.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه