کد خبر: ۴۴۰۳۱
تعداد نظرات: ۲ نظرمدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: متولی حیات وحش سازمان محیط زیست و متولی حیوانات اهلی سازمان دامپزشکی است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا، «محسن جعفری نژاد بسطامی» با اشاره حقوق مدنی و لایحه قانون حمایت از حیوانات که هنوز به تصویب نرسیده، افزود: با حیوانات نه بعنوان یک وظیفه سازمانی و قانونی بلکه نگاه کلانی که این سازمان دارد و در دین ما نیز آمده باید با همه موجودات با رافت اسلامی برخورد شود.

وی اظهارکرد: با حیوان آزاری مخالف هستیم اما برای برخورد با حیوان آزاری سازمان دامپزشکی سریع‌تر و بهتر می تواند اقدام و ورود کند.

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: محیط زیست در زمینه حیات وحش وظیفه قانونی دارد و هرگونه حیوان آزاری در این حوزه را محکوم می‌کنیم.

جعفری نژاد بسطامی در خصوص علت حیوان آزاری تصریح کرد: ریشه اصلی حیوان آزاری از نبود فرهنگ مناسب در بین افرادی که اقدام به این عمل زشت می کنند، آب می‌خورد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در کشور های دیگر ای معضل وجود دارد، ادامه داد: در کشورهای توسعه یافته اینگونه مسائل در کمترین حد ممکن است.

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برای رفع این مشکل باید ابتدا فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و آموزش لازم صورت گیرد، عنوان کرد: باید با کسانی که قصد نگهداری از حیوانات اهلی را دارند آموزش های لازم داده شود و با کسانی که اقدام به حیوان آزاری می کنند به صورت قانونی برخورد لازم شود.

جعفری نژاد بسطامی در پاسخ به این سوال که چه موانع بازدارنده‌ای باید برای این مسئله گذاشته شود، اضافه کرد: برخورد لازم با عاملان حیوان آزاری و پیشگیری از این مسئله می تواند بازدارنده باشد.

همچنین «دکتر عبدالله بهمنش»، مدیرکل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این زمینه گفت: حیوان آزاری یک مشکل اجتماعی است که در صورت وجود داشتن مستند و فیلم مدعی العموم می تواند ورود پیدا کرده و با این قضیه برخورد کند.

وی با بیان اینکه برخورد با عاملان حیوان آزاری در حیطه کاری دامپزشکی نیست، افزود: ما نیز می‌توانیم در صورت مشاهده و یا گزارش چنین مواردی مدعی شویم.

دکتر بهمنش با بیان اینکه حیوان آزاری یک کار غیر اخلاقی است که علت آن در جامعه فرهنگی است، اظهار کرد: تاکنون گزارشی در رابطه با حیوان‌آزاری در سطح استان به ما نشده است.


انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
کارمند
|
France
|
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۵
0
0
دامپزشکی الکی سر خودت رو شلوغ نکن
مردم فقط از دامپزشکی آمپول زدن میخوان نه کار دیگه ای
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
0
0
نه خیلی ممنون لطف کنید وظیفتون ذو خپدتون انجام بدید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه