کد خبر: ۴۴۱۰۲رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه مباحث مطرح شده مبنی بر کمبود شیر و شیرخشک بهانه‌ای برای دریافت ارز به منظور واردات است، گفت: از وزیر جهاد خواسته‌ایم با این امر مقابله کند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از مهر، «سید احمد مقدسی» اظهار کرد: مباحث مطرح شده مبنی بر کمبود شیر و شیرخشک در کشور بهانه‌ای است که از سوی عده ای سازماندهی شده است، چراکه آنها قصد دارند برای واردات شیرخشک ارز دریافت کنند.

وی با بیان اینکه قیمت شیر خام گران نیست و برخی می‌خواهند شیر را مفت از دامداران خریداری کنند، گفت: نه در زمینه شیر و نه در مورد شیرخشک، کمبودی وجود ندارد.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران کشور با اشاره به اینکه قیمت پایه شیرخام ۱۵۷۰ تومان تعیین شده است، افزود: البته در کنار قیمت پایه، گاهی جوایز و ... نیز به این کالا تعلق می‌گیرد اما اینکه گفته می‌شود که قیمت به ۲۱۰۰ تومان رسیده، بنده چنین چیزی را نشنیده‌ام.

مقدسی گفت: در کشور ما سالانه چیزی بالغ بر ۱۰.۵ میلیون تن شیرخام تولید می‌شود که تولید این کالا امسال نسبت به سال گذشته هیچ تغییری نداشته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از نامه محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت به رئیس کل بانک مرکزی و درخواست وی برای قرار گرفتن شیرخشک، کره، WPC،MPCو یک کد کالایی دیگر به عنوان سایر در گروه یک کالایی (جهت دریافت ارز دولتی برای واردات) خبر داد و گفت: این در حالی است که واردات شیرخشک به کشور ممنوع است و وزارت جهاد کشاورزی همچنان پیگیر لغو ممنوعیت صادرات این محصول از کشور است.

مقدسی تصریح کرد: در همین راستا ما نامه‌ای به وزیر جهاد کشاورزی نوشته‌ایم و از وی خواسته‌ایم با این مساله مقابله کند و اجازه ندهد که به واردات شیرخشک به کشور، ارز دولتی اختصاص یابد؛ چرا که اختصاص ارز دولتی به واردات شیرخشک می‌تواند به منزله نابودی صنعت دامداری کشور باشد.

برچسب ها: