کد خبر: ۴۴۱۱۲
 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شاهرود با اشاره به نام نویسی یکهزار و ۸۰ تن در مراکز کاریابی شاهرود در سال جاری، افزود: ۶۸ درصد این افراد بدون مهارت هستند .

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «حسین امیرحسینی» دوشنبه در نشست کارگروه اشتغال شاهرود در فرمانداری ویژه این شهرستان، با بیان اینکه ۷۰ درصد کسانی که در پنج ماهه نخست امسال در مراکز کاریابی شاهرود نام نویسی کردند را آقایان تشکیل می دهند، اضافه کرد: ۴۲ درصد متقاضیان ، فارغ التحصیلان دانشگاهی بوده و ۵۸ درصد نیز دارای مدرک تحصیلی دیپلم و کمتر از آن هستند .

وی با اشاره به اینکه امسال ۳۲۹ تن به کار گمارده شدند ، تصریح کرد: از این تعداد، بانوان سهمی ۲۴ درصدی را به خود اختصاص دادند .

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شاهرود با بیان اینکه ۵۹ درصد افراد به کار گمارده شده، بدون مهارت بودند، تصریح کرد: ۵۴ درصد آنان را افراد دارای مدرک تحصیلی دیپلم و پایین تر از آن تشکیل داده اند .

امیرحسینی همچنین درخصوص طرح کارورزی خطاب به واحدهای تولیدی تأکید کرد: بر اساس دستور کار جدید، درصورتی که این واحدها نیروی کار خود را از افراد دانش آموخته ای که در این طرح نام نویسی کردند، جذب کنند می توانند به مدت ۲ سال از معافیت پرداخت ۲۰ درصد حق بیمه استفاده کنند .

وی درباره اشتغال ایجاد شده توسط دستگاه های اجرایی از طریق سامانه رصد هم گفت: شهرستان شاهرود با میزان تعهد ایجاد شغل برای ۲ هزار و ۲۰۷ تن، ۲۰٫۷ درصد تعهد استان را به خود اختصاص داده است .

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شاهرود بیشترین میزان انجام تعهد توسط دستگاه های اجرایی شاهرود را مربوط به اداره دامپزشکی دانست و افزود: این مجموعه ایجاد اشتغال برای هفت تن را متعهد شده اما برای ۱۲ تن شغل ایجاد کرده است .

امیرحسینی با اشاره به اینکه مسکن و شهرسازی هم بیش از میزان تعهد به وظیفه خود عمل کرده، ادامه داد: منابع طبیعی و آبخیزداری و حمل و نقل و پایانه ها نیز ۱۰۰ درصد تعهد ایجاد اشتغال خود را اجرایی کرده اند .

وی با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اوقاف و امور خیریه، شرکت توزیع برق و هلال احمر تاکنون به تعهد خود عمل نکرده اند، اضافه کرد: آموزش و پرورش شاهرود هم با وجود تعهد ایجاد ۵۶ شغل تنها یک مورد آن را انجام داده است .

در این نشست همچنین معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شاهرود، در نخستین روز کاری خود با تأکید بر اینکه در مبانی توسعه باید به اشتغال نگاهی ویژه وجود داشته باشد، ابراز داشت: پیامبران و ائمه اطهار (ع) از سوی خداوند به دنبال دستیابی بشر به سعادت بودند که در دانش روز مدیریت جهانی از این سعادت با عنوان توسعه یاد می شود .

گلچهره محمد محمدی با بیان اینکه برای سعادت خود و فرزندانمان باید به دنبال توسعه باشیم، تصریح کرد: امید است با ایجاد بستر مناسب برای ایجاد اشتغال در شهرستان به منظور توسعه منطقه و به تعبیر تعالیم دینی، بتوان گامی برای سعادت مردم این دیار برداشت .

شهرستان شاهرود با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت ۲۶۰ واحد تولیدی دارد .

 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه