کد خبر: ۴۴۱۲۸شهردار طالقان با اشاره به گرانی فزاینده مواد بیهوشی گفت: برای جمع‌آوری سگ‌های ولگرد و بلاصاحب مجبور به اجرای طرح زنده‌گیری هستیم.

به گزارش حکیم مهر به نقل از قدس آنلاین، «علی قاسمپور» شهردار طالقان گفت: با نوسانات اخیر ارزی قیمت مواد بیهوشی رشد چند برابری داشته و برای جمع آوری سگ های ولگرد و بلاصاحب، طرح زنده گیری آنها در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: با توجه به دستورالعمل وزارت کشور و در راستای حمایت از حیوانات زنده گیری و عقیم سازی سگ‌های ولگرد و بلاصاحب در دستور کار این شهرداری قرار دارد.

قاسمپور ادامه داد: در این راستا جلساتی را با سازمان های مردم نهاد حامی حیوانات و برخی شهروندان داشته ایم و مقرر شد با همکاری شهروندان و جوانان جمع آوری و زنده گیری سگ های ولگرد از سطح شهر طالقان اجرا شود. وی با بیان اینکه سگ های تحویل شده از سوی مردم در مرکزی به همین منظورو با همکاری اداره دامپزشکی عقیم شده و دوباره به چرخه طبیعت باز می گردند گفت: مقرر شده نگهداری این حیوانات در دوران نقاهت با همکاری سازمان های حامی حیوانات انجام شود.

شهردار طالقان تصریح کرد: عقیم‌سازی سگ‌های ولگرد مانع از زادو ولد آنها شده و به نوعی زمینه ساز کنترل جمعیت آنها و کاهش حضورشان در سطح شهر و معابر عمومی می‌شود.

روز گذشته شهرداری طالقان در اطلاعیه‌ای از اجرای طرح جمع‌آوری سگ‌های ولگرد و ارائه پاداش ۷۰ هزار تومانی به مردم برای آوردن هر قلاده خبرداده بوده که بازخوردهایی در شبکه‌های مجازی داشت.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه