کد خبر: ۴۴۳۳۱
تعداد نظرات: ۱۱ نظر
سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد:
در آزمون دکترای تخصصی سال ۹۸، دامپزشکان اجازه ادامه تحصیل در ۲۶ رشته مختلف گروه دامپزشکی (دستیاری و Ph.D) را دارند ...
 

حکیم مهر- رشته ها و مواد امتحانی آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 1398 گروه دامپزشکی اعلام شد.

به گزارش حکیم مهر، در این آزمون دامپزشکان اجازه ادامه تحصیل در 26 رشته مختلف گروه دامپزشکی (دستیاری و Ph.D) را دارند که عبارتند از: جراحی دامپزشکی (دستیاری)، مامایی و بیماری های تولید مثل دام (دستیاری)، بیماری های داخلی دام های کوچک (دستیاری)، بیماری های داخلی دام های بزرگ (دستیاری)، رادیولوژی دامپزشکی (دستیاری)، کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی (دستیاری)، پاتولوژی دامپزشکی، بهداشت و بیماریهای پرندگان (دستیاری)، بیوشیمی، بهداشت و بیماری های آبزیان (دستیاری)، بهداشت مواد غذایی، بهداشت خوراک دام، اپیدمیولوژی، انگل شناسی دامپزشکی، باکتری شناسی، ویروس شناسی، قارچ شناسی، ایمنی شناسی، بیوتکنولوژی، فناوری تولید مثل در دامپزشکی، سم شناسی، فارماکولوژی دامپزشکی، فیزیولوژی، آناتومی و جنین شناسی مقایسه ای، بافت شناسی مقایسه ای، و بیهوشی و مراقبت های ویژه دامپزشکی (دستیاری).

عناوین دروس امتحانی این 26 رشته، عبارتند از:

 

در اطلاعیه مرکز سنجش آموزش کشور درباره این آزمون چنین آمده است:

بدین وسیله به اطلاع كليه متقاضیان ثبت نام و شرکت در  آزمون ورودی دوره دکتری  (Ph.D) سال 1398  می‌رساند، پذیرش دانشجو در سال 1398 بر اساس قانون "سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی" مصوب 18 اسفند 94 مجلس شورای اسلامی و آیین نامه اجرایی مربوطه و مصوبات "شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی" به شرح ذیل انجام خواهد شد؛ لذا ضرورت دارد متقاضیان ورود به دوره دکتری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های مصوب دفتر گسترش آموزش عالی درآزمون ورودی دوره‌های دکتری  (Ph.D) ثبت‌نام و شرکت نمايند.

لازم به ذکر است پذیرش بر اساس قانون مذکور و مطابق این اطلاعیه و شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای پذیرش آزمون مذکور (که در زمان ثبت نام توسط این سازمان منتشر می‌شود)، صورت خواهد گرفت.

بر اساس قانون فوق، سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری ناپیوسته بر حسب هر یک از شیوه‌های «آموزشی ـ پژوهشی» و «پژوهش محور» به شرح زیر انجام می‌شود:

1. دکتری آموزشی ـ پژوهشی:

سنجش و پذیرش برای ورود به دوره دکتری ناپیوسته آموزشی ـ پژوهشی بر اساس معیارهای زیر صورت می‌گیرد:

 1.1. آزمون متمرکز (50 درصد)

 1.2. سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد)

 1.3. مصاحبه علمی و سنجش عملی (30 درصد)

2. دکتری پژوهش محور:

سنجش و پذیرش برای دوره دکتری ناپیوسته پژوهش محور بر اساس معیارهای زیر صورت می‌گیرد:

 1.2. آزمون متمرکز (30 درصد)

 2.2. سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد)

 2.3.  مصاحبه علمی و بخش عملی (30 درصد)

 2.4. تهیه طرحواره (20 درصد)

اجرای مرحله اول (آزمون متمرکز) توسط سازمان سنجش آموزش کشور و امتیاز مربوط به سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی توسط دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام خواهد شد.

3. مواد آزمون:

بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مواد آزمون متمرکز دکتری  (Ph.D)  سال 1398 به شرح زیر خواهد بود:

 3.1. آزمون زبان با ضریب (1)

 3.2. آزمون استعداد تحصیلی با ضریب (1)

 3.3. آزمون دروس تخصصی در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد با ضریب (4)

سنجش و پذیرش برای تمام دوره‌ها شامل: روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پژوهش محور، پردیس‌های خودگردان، پیام نور، بورس اعزام به خارج، مؤسسات غیر انتفاعی، دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس قانون فوق صورت خواهد گرفت.

 4. سایر شرایط و ضوابط

 4.1. تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌ای می‌توانند در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی در اين آزمون ورودی ثبت‌نام و شرکت نمايند.

 4.2. دارندگان مدرک معادل دوره کارشناسی ارشد در صورتی که مشمول آئین نامه شماره 2/77633 مورخ 28 مرداد 92 که توسط معاون آموزشی وزارت متبوع ابلاغ شده، باشند می‌توانند در آزمون شرکت کنند.

 4.3. مؤسسات برای پذیرش دانشجو در مهرماه از داوطلبانی می‌توانند پذیرش به عمل آورند که حداکثر تا سی و یکم شهریورماه همان سال (سال 1398) فارغ التحصیل شوند.

 4.4. پذیرفته شدگان قطعی (نهایی) روزانه سال 1397  چه در دانشگاه قبولی ثبت نام کرده و چه ثبت نام نکرده باشند اجازه شرکت در آزمون سال 1398 را نداشته و یک سال محروم از آزمون هستند.

 4.5. پذیرفته‌شدگان دوره بورس اعزام به خارج در سال 1397 در صورتی که روند پذیرش آنها تا زمان ثبت نام آزمون در سازمان امور دانشجویان تکمیل نشده و در دوره‌های روزانه دانشگاهها وموسسات آموزش عالی سال 97پذیرفته نشده باشند، اجازه شرکت در آزمون دکتری سال 1398 را دارند.

 4.6. سایر شرایط و ضوابط در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز سال 1398 درج خواهد شد.

 
 
انتشار یافته: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
16
1
تلف کردن عمردردامپزشکی خیانت وجنایت به خوداست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
شما اگر لطف کنید از این حرفه بیرون بروید
هم به خود خیانت و جنایت کمتری می کنید
و هم البته به سایر دامپزشکان شریف
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
0
13
دوستان دامپزشكى كه به خودشون و ما توهين ميكنند بهتر دوباره كنكور بدن راحت پرستارى قبول ميشن فقط تورو خدا از اين رشته خداحافظي كنند ميدونين چرا يه رشته موفق ميشه؟ به خود دانشوجويان و فارغ التحصيل هاش بستگى داره بي عرضه تمام كسانى هستن كه با توهين و خونه نشستن ميخوان بهشون بگن اقا دكتر يا خانم دكتر كلي پول هم بگيرن واسه خودتون ارزش قائل نيستين براي همكاراتون يكم ارزش قائل شيد و بي سواديو بي عرضگيتونو جار نزنيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
6
0
و البته در تکمیل فرمایشات دوستمان، خیانت به خانواده و اهل بیتمان.
دامپزشک
|
United Kingdom
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
9
2
با نظری که گفته دامپزشکی تلف کردن عمر است کاملا موافقم.بعضی ها سعی نکنن،واقعیت رو به خاطر تلخ بودنش،طوری دیگر جلوه بدهند.دامپزشکی یعنی آزار جسم و روح واین حرفا کاملا سندیت دارن.حالا دو نفر یه شانسی آوردم یه پولی از این رشته به دست آورده یا راضی هستن،دلیل نمی شه این رشته که همه از اول هم می دونستن به درد نمی خوره،مالیه.اگه چیز درست حسابی بود مطمئنا مثل پزشکی و دندانپزشکی کنکورش سخت بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
1
7
کسی که بی سواد و بی عرضه ست این رشته رو قبول نمیشه و ۷ سال تلاش نمیکنه. بی سواد و بی عرضه کسانی هستن که با رانت و پارتی بالاترین سطوح رو در این رشته پر کردن و با همون رانت و پارتی که دارن همه چیز رو در انحصار خودشون گرفتن و جای افراد با سواد رو پر کردن یا استاد و رییس دانشگاه های آزاد شدن تا با پذیرش بی حد و حصر دانشجو به بیکاری در این رشته دامن بزنن یا مانع از خروج از وزارت جهاد کشاورزی بشن چون با استقلال این سازمان یا پیوستن اون به وزارت بهداشت ،منافع خودشون رو در خطر میبینن. از ضعفهای این رشته اینه که آقازاده و لمپن توش زیاد شده.
Amir
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
3
5
اونی که داره به دامپزشکا خیانت میکنه سازمان سنجش و دانشگاه آزاد هستش. البته خودمم دانشجو آزادم
دکتر راغب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
0
0
نقش وزیر خارجه در کشور اینه که در سطح جهانی از حقوق یک ملت را تبیین کنه و اجازه تضییع حقوق حقه ملت و اهانت به ارزشهای آن توسط هر بیگانه ای چه مالدیو باشه چه آمریکا داده نشود قطعا کار وزیر خارجه مسائل داخلی کشور نیست
در سازمان دامپزشکی کشور نقش ریاست سازمان مثل وزیر خارجه کشور است و باید چنان محکم بین دستگاههای دولتی اهمیت کار دامپزشکی را و آنچه در قانون هست و واقعیت کار دامپزشکی در همه زمینه ها بیان کنه تا نشاط و انگیزه هم به پرسنل دولتی و خصوصی این مجموعه تزریق بشه هم دانشجویان این رشته با امید ادامه تحصیل بدهند
البته با این مثال متوجه شدید که هم وزیر خارجه هم رئیس سازمان دقیقا مثل هم کار می کنند!
یکی دنبال پاسخ دادن به نقدهای روزنامه های داخلی است به جای نقش فعال در مسائل بین المللی و دیگری دنبال ابطال حق تسری است به جای احقاق آن!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
1
0
دوستانی که ازخودزنی دیگران هم ناراحت میشن یا واقعا دلسوز آن شخصند یا ازدسته ای اند عقده گشوده شده انندوازآن ناراحت
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
3
0
البته نیاز به تلاش و رقابت هم نداره چون اساتید بسیار دانا و فهیم دانشکده های دامپزشکی از قبل انتخاب خودشون رو کردن. ملاک روابط و تلفن سایر اساتید است نه مهارت و معلومات و از این سیستم معیوب معلومه چه شاهکارهایی بیرون میاد.
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
2
8
رشته دامپزشکی جزوه بهترین رشته های دنیا است این را آمار میگوید دامپزشکان بالاترین سطح درآمد سالانه را در کل دنیا دارند اما در مورد ایران وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی به رشته دامپزشکی خیانت کرده و میکنند .وقتی هر در هر ده ای دانشکده دامپزشکی راه می اندازند وضعیت دامپزشکی هم این میشود .ایران بیشترین تعداد دانشکده های دامپزشکی دنیا را دارد !
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه