کد خبر: ۴۴۴۴۹
 

معاون تحقیقات و فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از تشکیل گروه تخصصی- تحقیقاتی آینده پژوهی در این مجموعه، برای مقابله با بیماری های نوپدید و تولید واکسن های جدید خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی موسسه رازی، «دکتر مجتبی محرمی» با اشاره به تشکیل گروه های تخصصی تحقیقاتی در موسسه رازی گفت: با توجه به نیاز کشور به واکسن ها و فرآورده های بیولوژیک جدید و شیوع بیماری های نوپدید، یکی از گروه های تخصصی شکل گرفته در این موسسه گروه "آینده پژوهی" است.

وی وظیفه این گروه را آینده پژوهی در خصوص بیماری هایی که امکان وقوع آن ها در آینده وجود دارد برشمرد و افزود: آینده پژوهی از جدیدترین گروه های تخصصی تشکیل شده در موسسه است که همه جوانب امر برای آن دیده شده و این گروه کار خود را آغاز کرده است.

به گفته دکتر محرمی در این گروه نیز مانند سایر گروه ها، مطالعات دقیقی در خصوص بیماری های مختلف پیش رو، صورت می گیرد و در نهایت پس از طی مراحلی، طرح هایی که به تحقیقات کاربردی منجر شود در کمیته علمی - فنی موسسه رازی تایید شده و به آنها بودجه اختصاص می یابد.

معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی همچنین از تشکیل شورای نظارت در موسسه رازی به منظور بررسی میزان پیشرفت طرح های تحقیقاتی خبر داد و گفت: در صورت تایید شورای نظارت، اعتبار مرحله دوم به مجری طرح پرداخت می شود.

وی یادآور شد: گروه های تخصصی - تحقیقاتی موسسه رازی موضوعات گوناگون حوزه های تحقیقات دامپزشکی و تولید فرآورده های بیولوژیک را بررسی می کنند.

 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه