کد خبر: ۴۴۶۴۰به مناسبت روز ملی دامپزشکی، رییس سازمان دامپزشکی کشور صبح امروز دوشنبه در برنامه زنده «روی خط خبر» شبکه خبر حضور یافت.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، «دکتر علیرضا رفیعی پور»،  در صبح سومین روز هفته دامپزشکی به نام «دامپزشکی، کارآفرینی، تولید دانش بنیان»، با حضور در استودیوی برنامه زنده «روی خط خبر» شبکه خبر سیمای جمهوری اسلامی ایران به تبیین اقدامات مهم جامعه دامپزشکی کشور و همچنین اعلام چگونگی برگزاری سومین نشست اجلاس روسای سازمان‌های دامپزشکی کشورهای عضو اکو که در حال برگزاری است، پرداخت.

وی ۳ ماموریت مهم در حوزه دامپزشکی در این اجلاس را تعریف شبکه‌های آزمایشگاهی همکار بین کشورهای عضو جهت تسهیل و اعتباردهی به محصولات تایید شده کشور همکار؛ تسهیل مراودات تجارت گوشت و دام بین کشورهای عضو و در نهایت موضوع همکاری های فراسرزمینی است، به این معنی که سرمایه‌گذاران ایرانی می توانند در حوزه دامداری و صنایع مربوطه در کشورهای پیرامونی عضو اکو که ظرفیت بالایی در زمینه پرورش دام دارند سرمایه‌گذاری کنند.

دکتر رفیعی پور با بیان این که در حال حاضر هم برخی از هموطنان ایرانی در حوزه کشتارگاهی کشورهای ازبکستان و قزاقستان سرمایه‌گذاری کرده‌اند، اظهار امیدواری کرد بعد از این اجلاس، در سطح تمام اعضای دیگر اکو نیز توسعه یابد.

رییس سازمان دامپزشکی کشور در مورد برنامه اجرایی مصوبات و توافق‌های این اجلاس گفت: این تفاهم باید در کشورهای عضو، به تایید مجالس قانون‌گذاری آن‌ها برسد که خوشبختانه از این بین ایران و افغانستان تفاهم‌نامه قطعی بین دو سازمان دامپزشکی و مجالس و دولت‌های آن‌ها انجام شده که امید می‌رود در سال جاری، سایر اعضای اکو نیز بتوانند شرایط اجرایی کردن این مصوبات را نهایی کنند.

بنابراین گزارش، در بخش دیگری از این برنامه، رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اقدامات پیشگیرانه سازمان دامپزشکی کشور در حفاظت از سلامت سرمایه‌های دامی کشور اظهار امیدواری کرد با همکاری همه دست‌اندرکاران و عموم مردم، دامپزشکان نیز بتوانند به رسالت حرفه‌ای خود بیش از پیش عمل کنند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه