کد خبر: ۴۴۷۵۷
تعداد نظرات: ۲ نظر
در غرفه کمیته فناوری نانو سازمان دامپزشکی کشور:
در حال حاضر به استثنای محصولی که امروز رونمایی شد، ۱۴ محصول تولید شده دیگر در حال گذراندن مراحل نهایی اخذ مجوز هستند ...

حکیم مهر: امروز با حضور معاون رئیس جمهوری در غرفه کمیته فناوری نانو سازمان دامپزشکی کشور، از یک محصول مورد نیاز مرغداران و دامداران بر پایه فناوری نانو رونمایی شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، پیش از ظهر امروز شنبه 21 مهر ماه و پس از آیین افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین المللی فناوی نانو، «دکتر سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به اتفاق «دکتر علیرضا رفیعی پور» رییس سازمان دامپزشکی کشور از محصول «ضدعفونی کننده سطوح مرغداری ها و دامداری ها» برپایه دانش نانو که مراحل اخذ تاییدیه سازمان دامپزشکی کشور را با موفقیت گذرانده است، رونمایی کرد.

بنابراین گزارش، رفیعی پور در مقابل غرفه کمیته فناوری نانو سازمان دامپزشکی کشور در اشاره به کلیاتی از فعالیت های در دست اقدام این کمیته در ارائه محصولات کاربردی مورد نیاز جامعه مرغداران و دامداران کشور از جمله پیگیری توافق نامه 3 سال پیش بین سازمان دامپزشکی کشور و ستاد توسعه فناوری نانو مبنی بر صدور مجوز دامپزشکی برای محصولات دارویی و ملزومات نانویی که تست های مدنظر سازمان دامپزشکی را طی می کند، امضا شده بود؛ اظهار کرد: در این راستا در حال حاضر به استثنای محصولی که امروز رونمایی می شود، 14 محصول تولید شده دیگر در حال گذراندن مراحل نهایی اخذ مجوز است.

وی در عین حال یادآور شد: از آنجا که مراحل اخذ مجوز برای محصولات دامپزشکی، دشوارتر از محصولات حوزه پزشکی است، لذا مراحل اخذ مجوز برای این قبیل محصولات، زمان بیشتری نیاز خواهد داشت.

ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری نیز در حاشیه بازدید از غرفه سازمان دامپزشکی پس از شنیدن ویژگی های محصول رونمایی شده و اظهارات ریاست سازمان دامپزشکی کشور، گفت: از آنجا که توسعه حوزه دانش در بخش کشاورزی در زمینه اقتصادی هم تأثیرگذار خواهد بود، لذا موسسات تحقیقاتی با تمام قوا و توجه به نیازهای بخش های تولیدی بخش کشاورزی از جمله حوزه دامپزشکی به دنبال روش های تجاری سازی دستاوردهای تحقیقاتی باشند که در زندگی مردم تاثیر گذار خواهد بود.

وی با بیان این که باید پروژه ها به بخش خصوصی واگذار شود و بخش دولتی هم می تواند از این راه درآمد داشته باشد، اعلام کرد: دولت از طرح های کارآمد و جدید کشاورزی حمایت کامل می کند.

 


انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
0
0
باید نزارن داروخانه ها واکسن بفروشن
ناشناس
|
Greece
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
0
0
تبریک فراوان خدمت استاد بزرگوار جناب آقای دکتر کوهی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه