کد خبر: ۴۴۸۲۴
تعداد نظرات: ۳ نظررئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: براساس تفاهم نامه امضا شده میان سازمان دامپزشکی کشور و یک شرکت قطری، کشتارگاه و مرکز قرنطینه دام‌های وارداتی از استرالیا در بوشهر احداث می شود.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «محمد تقی منوچهری» افزود: براساس این تفاهم نامه سرمایه گذاران قطری دام‌ها را از استرالیا وارد و پس از قرنطینه و کشتار در بوشهر در سراسر ایران توزیع می کنند.

وی اضافه کرد: مکان قرنطینه‌ای برای نگهداری دام‌های وارداتی اطراف روستای احمدی (شهرستان بوشهر) و کشتارگاه آن نیز واقع در محدوده چاهکوتاه این شهرستان احداث خواهد شد.

منوچهری ادامه داد: مدت زمان اجرا این تفاهم نامه ۱۰ سال و هدف آن تامین گوشت قرمز مورد نیاز کشور است.

وی بیان کرد: پیش بینی شده در هر مرحله که بازه زمانی آن مشخص نشده ۱۰۰ هزار راس دام وارد و کشتار شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به اینکه فرصت‌های اشتغال این تفاهم نامه برای نیروهای ایرانی است، پیش بینی شده این مهم در موضوع اشتغالزایی بتواند نقش مطلوبی در منطقه ایفا کند.

منوچهری یادآور شد: سفر هیات تجاری استان بوشهر به قطر دستاوردهای مطلوبی داشته که از عمده آن می‌توان به تفاهم نامه یاد شده برای واردات دام زنده از استرالیا و کشتار آن در بوشهر اشاره کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در ارتباط با میگوی پرورشی تاکنون اقدامی در قطر صورت نگرفته به طرف‌های قطری پیشنهاد واگذاری زمین و تسهیلات برای پرورش دهندگان میگو ارائه شده است.

منوچهری اظهار داشت: کشور قطر با توجه به شرایط خاص اقلیمی به انواع و اقسام محصولات نیازمند است زیرا توان تولید انواع و اقسام محصولات در این کشور وجود ندارد.

وی گفت: در این ارتباط مقرر شده نمایشگاه محصولات با قابلیت صادرات نیمه جنوبی کشور در بوشهر برای سرمایه گذاران قطری برپا شود.

منوچهری ادامه داد: برپایی این نمایشگاه می‌تواند کمک شایانی به رونق صادرات محصولات ایرانی به کشور قطر داشته باشد که پیش بینی برگزاری این نمایشگاه در اواخر پاییز است.

هیات تجاری از استان بوشهر متشکل از فعالان بخش خصوصی و دولتی هفته گذشته به کشور قطر سفر کردند و در قالب این سفر نشست‌هایی را با هدف تسهیل در زمینه فعالیت تاجران بوشهری و قطری با مسئولان آن کشور برگزار کردند.انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سرباز وطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
0
0
شما یا جاهلید، یا خائن!!
مگر ما در کشور خودمان کم سرمایه دار داریم؟؟
مگر کند ذهن و یا فلج هستیم که نتوانیم خودمان کشتارگاه احداث کنیم و یا دام زنده وارد کنیم؟؟
اصلا شما فراخوانی راجع به این موضوع در کشور دادید؟؟ اصلا کسی خبردار شد؟؟
وای بر شما!! خدا شاهد است که از این حق نمیگذریم و در قیامت، شما را بازخواست خواهیم کرد!!
البته کاش اینقدر غیرت ملی در وجود شما بود که اصلا به این مسائل روی نمی آوردیم و با پشتیبانی از دامداران، از این ظرفیت عظیم استفاده میکردیم تا محتاج و حقیر این مشکلات نباشیم...
محسن
|
United Kingdom
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
0
0
خیانت از این بالاتر نمی شود. واردات دام زنده یعنی نابودی اشتغال یعنی نابودی تولید کننده . باید به این فرد که ریاست سازمان جهاد یدک می کشد و منطقا بایدمتولی و حامی تولید کننده
باشد برای واردات افتخار می کند باید مدال ....... و ....... داد . آقای محترم به جای واردات دام زنده از تولید کنندگان حمایت و کالای واسطه تولید یعنی علوفه خشبی و جو و... که به دلیل کم ابی با محدودیت تولید روبرو هستیم وارد کنید . قطعا وارد کنندگان دام زنده ازرانتی قوی برخوردار و قطعا همانند گذشته نابودی تولیدداخلی و اشتغال برایشان مهم نیست و قطعا و حتما ............... برقرار واز خجالت انها در می آیند ؟!
ناشناس
|
Greece
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۸
0
0
فقط هزاران بار افسوس ...... من که میگم خبر اشتباه است مگه میشه .... مگه داریم.....
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه