کد خبر: ۴۴۹۲۴تصمیم جدید رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص آزادسازی واردات عاج فیل به این کشور، نسل این حیوان را در معرض انقراض قرار می‌دهد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سیاست‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نسل فیل‌ها را در معرض انقراض قرار می‌دهد.

دین واترز، بینانگذار موسسه حمایت از حیات وحش، گفت: در حال حاضر، آمریکا اجازه واردات اندام‌های فیل به خصوص عاج آن را از کشورهای آفریقایی صادر کرده است.

این فعال حقوق حیوانات اعلام کرد صدور چنین مجوزی برای انقراض نسل فیل‌ها کافی است.

وی گفت روزانه 100 فیل در آفریقا و دیگر کشورهای جهان صرفا جهت بهره برداری از عاج آنها کشته می‌شوند. این آمار از فیل‌هایی که در یک روز متولد می‌شوند، بیشتر است.

واترز در ادامه افزود: تصمیم دونالد ترامپ برای واردات عاج فیل به آمریکا موجب افزایش شکار این حیوان می شود و نسل آن را در معرض نابودی و انقراض قرار می‌دهد.

وی از کشورهای اروپایی خواست تا مقدمات مقابله با این معضل را اتخاذ و در صورت لزوم واردات عاج را محدود کنند.

در حال حاضر، انگلیس سخت ترین قوانین را برای افرادی که قاچاق عاج فیل می‌کنند، در نظر گرفته است.

در اوایل قرن بیستم میلادی، پنجاه میلیون فیل آفریقایی و 100 هزار فیل آسیایی وجود داشت که آمار آن ها در حال حاضر به 450 هزار فیل آفریقایی و 30 هزار فیل آسیایی رسیده است.

رئیس جمهور آمریکا سال گذشته نیز لایحه جدیدی درباره شکار حیوانات در ایالت آلاسکا را به تصویب مجلس نمایندگان و سنای آمریکا رساند.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه