کد خبر: ۴۵۲۰۵
تعداد نظرات: ۱ نظر«اصغر بلکی وند» از نمونه‌گیری بانک ژن از حیوانات تلف شده برای دومین سال پیاپی و ارسال آن به اداره کل محیط زیست استان خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از برنا، بلکی وند در این خصوص اظهار کرد: با هماهنگی به عمل آمده با کارشناسان محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان و با هدف حفاظت از محیط زیست و ذخایر ژنتیکی استان، دومین نمونه بانک ژن اخذ شده از یک قطعه حواصیل خاکستری به اداره محیط زیست استان لرستان ارسال شد.

وی افزود: حفظ، بقاء و مدیریت گونه‌های جانوری و گیاهی، مطالعات ژنتیک جمعیت و ساماندهی پژوهشها و تحقیقات به منظورکاربردی شدن مطالعات در حفظ طبیعت و اکوسیستم ها از مزایای ایجاد بانک ژن می‌باشد.

بلکی وند با اشاره با اینکه نمونه‌ها از قسمت‌های مختلف بدن حیوانات تهیه می‌شوند گفت: نمونه اول از یک قلاده گرگ که در اثر سوانح جاده‌ای تلف شده بود اخذ گردید.

رئیس اداره محیط زیست الیگودرز بیان کرد: امروزه از نمونه‌های اسپرم، تخمک، جنین، نمونه بافت و سرم و DNA جهت ایجاد بانک ژن برای حیوانات در معرض خطر انقراض استفاده می‌شود؛ این مواد بیولوژیک در دمای بسیار پایین و در نیتروژن مایع منجمد و برای سالیان متوالی قابل نگهداری می‌باشند.انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۰۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
0
0
اخه اونجا تو اتاق روی اون میز جای نمونه گیربه ،پسر خوب اخه ابتچن عکس کافیه که بعترین خبر هم مسخره جلوه بده
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه