کد خبر: ۴۵۲۹۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
 

گرگ‌های هیبریدی خطرناک‌تر از گرگ‌های معمولی هستند. گرگ به طعمه حمله می‌کند، آن را می‌درد و کار را تمام می‌کند. اما شواهد نشان داده گرگ‌های هیبریدی کودک را به دندان گرفته و با خود برده‌اند! این‌ها بررسی‌های رئیس اداره نظارت بر امور حیات‌وحش حفاظت محیط‌زیست استان زنجان بوده است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از شهروند، او اشاره به این نوع گرگ‌ها کرده و اطلاعات زیادی نداده است. صرفا گفته است؛ بررسی‌ها، حمله گرگ‌های هیبریدی به ٢ کودک در روستا‌های زواجر و زرند از توابع شهرستان خدابنده در استان زنجان را تأیید کرده است. همچنین ٦ مورد حمله به دام‌های روستاییان گزارش شده که طی آن ١٥ رأس دام تلف شده‌اند. این آمار در سال گذشته حمله به ١٣ نفر انسان گزارش شده است.

گرگی یا سگ‌گرگ

«گرگاس»، «گرگی»، «سگ گرگ» یا همان «گرگ‌های هیبریدی» حاصل جفت‌گیری سگ و گرگ هستند. به‌عنوان مثال در ایران منطقه‌ای به نام «گرگاس» وجود دارد که در پناهگاه حیات‌وحش شیراحمد واقع در سبزوار است. در واقع این نامگذاری نشان می‌دهد که چنین پدیده‌ای پیشینه‌ای سابق داشته است. در هرحال با توجه به اینکه نژاد تمام سگ‌ها به زیرگونه‌ای از گرگ‌ها می‌رسد، جفت‌گیری این دو نوع حیوان طبیعی است، اما جالب است بدانید سگ‌گرگ‌ها گاهی وحشی‌تر و خطرناک‌تر از گرگ‌های معمولی هستند.

این حیوانات دورگه به جهت نزدیکی سگ‌ها به انسان‌ها، در نزدیکی سکونتگاه‌های انسان‌ها متولد می‌شوند و ویژگی‌های رفتاری ترکیبی دارند؛ خصوصیت‌هایی که به هیچ‌وجه قابل پیش‌بینی نیستند و مشخص نیست باید به چه نحو با آن‌ها برخورد کرد. گرگ‌های معمولی عموما به انسان‌ها نزدیک نمی‌شوند و در ایران هم گزارش حمله گرگ به انسان در سال به تعداد زیادی نمی‌رسد. مثلا طبق گفته قره‌چه‌لو، رئیس اداره نظارت بر امور حیات‌وحش، سال گذشته تنها ٣ مورد حمله گرگ به انسان گزارش شده.

درحالی که آمیزش نژادی گرگ‌ها و سگ‌ها ممکن است به رفتار‌هایی غیرقابل پیش‌بینی از سوی سگ‌گرگ‌ها بینجامد. این جریان در اروپا نیز با واکنش‌هایی مواجه بوده؛ چراکه خطر انقراض گله‌های گرگ‌های معمولی را بعد از چندین دهه در پی خواهد داشت.

 
 
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
فرزانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۰
0
1
این عکس که سگ خرسی قفقازیه...گرگاس نیس!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه