کد خبر: ۴۵۳۵۲معاون برنامه‌ریزی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز گفت: خبر منتشر شده در برخی شبکه های مجازی مبنی بر شکایت سازمان پسماند از مدیرعامل انجمن حامیان محیط زیست و حیوانات خوزستان صحت ندارد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «محمد مالی» ادامه داد: به باور ما مدیرعامل انجمن حامیان محیط زیست و حیوانات خوزستان یکی از دلسوزان و حامیان حقوق حیوانات است.

وی ادامه داد: سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز تاکنون نه شکایتی کرده و نه قصد شکایت از مدیرعامل این انجمن را دارد زیرا سازمان خود را در کنار فعالان محیط زیست و حامی حقوق حیوانات می‌داند.

مالی در پاسخ به این پرسش که آیا خبر طرح شکایت از انتشاردهنده فیلم معروف به سگ سوزی در اهواز نیز کذب است و یا صحت دارد تصریح کرد: در این خصوص اطلاعی ندارم.

وی ادامه: در تلاش هستیم تا با همکاری این انجمن طرح زنده‌گیری، عقیم‌سازی و رهاسازی سگ های بلاصاحب در شهر اهواز را اجرا کنیم و در این خصوص تفاهم‌نامه‌ای نیز منعقد شده است.

مالی در پاسخ به این مطلب که مساله تعداد سگ‌های سوزانده شده هنوز روشن نشده و میان حامیان حقوق حیوانات و سازمان مدیریت پسماند اختلاف وجود دارد یادآور شد: در بیانیه‌ای که به صورت رسمی منتشر شد به صراحت اعلام کردیم که این اتفاق در محدوده شهر اهواز نیست هرچند که سوزاندن حتی یک سگ هم قابل قبول نیست اما خبر سوزانده شدن 200 و یا 100 قلاده هم صحت ندارد و حتی حامیان حقوق حیوانات نیز چنین آمارهایی را تایید نکرده‌اند.

وی ادامه داد: نهادهای نظارتی و کسانی که مسئول حفظ بهداشت روانی مردم هستند باید در این خصوص پیگیری کنند تا عوامل ایجاد این جو روانی مشخص شوند.

به گفته معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز ایجاد این جو روانی با هدف تخریب مجموعه شهرداری اهواز بوده است.

مدیرعامل انجمن حامیان محیط زیست و حیوانات خوزستان نیز درخصوص مساله طرح شکایت گفت: اخباری در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر طرح شکایت از من مطرح شده بود اما مسئولان مدیریت پسماند در تماسی این مساله را تکذیب کردند.

«افسانه عربی فر» ادامه داد: البته من شکایتی برای رسیدگی به حادثه سوزاندن سگ‌ها تنظیم کرده‌ام اما در این شکایت فرد متشاکی را نامشخص نوشته‌ام و شخص و ارگانی را به صراحت مورد خطاب قرار نداده‌ام.

12 آبانماه سال جاری انتشار ویدیویی در فضای مجازی از سوزاندن تعدادی سگ بی صاحب در اهواز، واکنش دوستداران محیط زیست و حیوانات را به همراه داشت، در این کلیپ شخصی مدعی سوزاندن 200 قلاده سگ توسط شهرداری اهواز شده بود، سازمان مدیریت پسماند تعدا این سگ ها را سه قلاده عنوان کرد و گفت این سگ ها در محدوده شهر اهواز نبوده‌اند.

حامیان حقوق حیوانات اما مدعی هستند که دست کم لاشه 30 تا 40 قلاده را در محدوده شهر اهواز یافته‌اند، روز گذشته نیز در برخی شبکه‌های مجازی خبری مبنی بر طرح شکایت سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز از مدیرعامل انجمن حامیان محیط زیست و حیوانات منتشر شده بود.

براساس بند 15 ماده 55 قانون شهرداری ها مسئولیت جلوگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار انسانی و حیوانی و دفع جثه های حیواناتی که مبتلا به بیماری مسری بوده و یا در شهر بدون صاحب و مضر و رها هستند بر عهده شهرداری است.

مهمترین معضلات و مشکلات ناشی از افزایش جمعیت سگ های ولگرد، شیوع بیماری‌های قابل انتقال بین حیوان و انسان مانند هاری، کیست هیداتیک و سالک است. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه